Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ha a vezetéknevem -vics...

Ha a vezetéknevem -vics végződésű, akkor a nevem orosz vagy ukrán?

Figyelt kérdés
Hallottam más ilyet is.Ukrán és orosz ember esetében is.
2013. ápr. 20. 23:45
1 2 3 4
 21/35 TKA28 ***** válasza:
100%
hat az en csaladom fele is szerb meg horvat...de szerintem nem kene veszekedni hanem valaszt adni csak nem tudom miert nem irja a nevet a kerdezo ak tudnank valaszolni. :)
2013. ápr. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
Nekem a dédim bolgár és amugy Moszkova lenne de már a magyarországon kiadott papírjaiban Moszkovics van,úgyhogy kérhettünk ki minden iratot a Bulgáriából hogy ez rendezve legyen...úgyhogy lehet hogy nálatok is egyszer lehetett elírás és akkor utána már mindenki más papírjába a "rossz" név került.
2013. ápr. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 mustafa33 ***** válasza:
100%
A dédid Moszkova, de a Magyarországon kiadott iratokban Moszkovicsnak írták. Mert a Moszkova női név. A dédapádat biztosan Moszkovicsnak írták és e szerint írták a dédidet is úgy. (Bár bolgárként valószinűbb a Moszkov, a női -ova nevekből néha nehéz kikövetkeztetni a pontos férfi nevet).
2013. ápr. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 TKA28 ***** válasza:
77%
Kulonben a rac kifejezest regen a szerb pekekre mondtak akik magyarorszagon dolgoztak...ma pedig serto szo kent hasznaljak.csak azt nem tudom miert kell sertegetni mas nemzeteket.szerintem ez nagyon nem civilizalt.es hordjon le aki akar nem erdekel.
2013. ápr. 27. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 mustafa33 ***** válasza:
55%

Miért lenne sértegetés ha rácot mondok? A szlovákok is megsértődnek a tóttért. Pedig ők sem mondják a németre, hogy dojč, hanem nemec. Az pedig valóban sértő lehetne, úgy mint a német (néma - ...). Mégsem sértődnek meg. A lengyelek sem kérik ki maguknak, hogy ezentúl polakoknak hívjuk őket, az olaszok sem követelik, hogy mindenki italianonak nevezze. Mi sem sértődünk meg ha venger, ungar, hongroise, hungarian, uhor....nak neveznek.

Egyszerűen magyarul régtől rác, tót, oláh....

(Meg néger és cigány)

Milyen jogon avatkoznak a magyar nyelvbe?

A

2013. ápr. 27. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 mustafa33 ***** válasza:
47%

És ha szerb, akkor miért nem szrp? elvégre srpski jezik.

A magyart hogy ejti a szerb?

A legjobban tetszik a magyar lány - mađarica, aki akkor is Ica, ha teszem azt Julianna ☺.

2013. ápr. 27. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 TKA28 ***** válasza:
Mert a magyarok akik nem ismerik a delszlav nyelveket nem tudjak kimondani az olyan szavakat amibe 3 vagy tobb maganhangzo van egymas mellet.es ez teny.pl. vujity tvrtko...xD :) csak ez jutott eszembe...
2013. ápr. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
A Dédim Popgeorgieva Moszkova Stefana,lenne... ha a magyar okmányokban nem az lenne hogy Popgeorgieva Moszkovics Stefana:DMikor kikértük az iratait(születési anyakönyvi és a szülei házasságianyakönyviét)Akkor abban az van hogy az Apukája Moszkova.:)Csak a magyarok ebbe bele kavarodtak:)De már minden papírja rendben van.
2013. ápr. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

Én magyarországi szlovák vagyok. Van pár régi mondás:

"A tót nem ember."

"Mindenéből kifosztották, mint tótot az emberségéből."

"A tót is megpihent, mikor a fárul leesett."

"Semmi sem lett belőle mint a tót fiábul."

"Busul, mint a tót qrvanyja után."

Ezek régi közmondások. Talán érződik belőlük, hogy mennyi előítélet van a tót szóban. Egy gúnynév, semmi más, s ezért sértő. Ha pedig valakit Tóthnak hívnak, attól még nem tót, csak anno lehettek szlávok a családjában. Elég elterjedt vezetéknév, gondolom sejtitek, miért.

2013. ápr. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 TKA28 ***** válasza:
53%
igen serto.meg van az h vadrac.most az mi ha nem serto?csak azt nem tudom melyik orszag volt fasiszta az 1. vilaghaboruban.ha jol emlekszem az OMM!szal szerintem ezert vannak az eloiteletek is.
2013. ápr. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!