Hogyan is van ez, annak kell vinni a gyereket láthatásra aki neveli, vagy annak aki nem neveli?
Külföldön tartózkodás esetén, ha az anyuka a gyám akkor az apjának helybe kell vinni minden alkalommal?
Ennek így kell lennie hogy az apa meg se mozdul a gyereke felé,én meg 1 teljes napot vonatozom gyermekemmel oda vissza hogy láthassa az apuka a gyerekét 2 hetente úgy hogy még a bele egyezését sem akarja adni hogy külföldön járjon oviba a fia.
Sőt gyerektartást sem fizet elhelyezési per sem volt, csak külön mentünk és nem vagyunk házasok sem.
Milyen időnként van a láthatás külföldiek esetében?
Ő neki nem kell kijönnie külföldre néha ha látni szeretné a gyermekét nekem kell mindig helybe vinnem neki?
Amíg nincs gyermekelhelyezés, addig neki annyi joga van a gyerekhez, mint neked. Akkor láthatja, amikor akarja és oda viheti, ahova akarja. Ha te költöztél el külföldre, akkor neked kell biztosítani a láthatást.
Ilyen esetben megszokták beszélni, hogy a gyerek szünetekben
egy hetet az apjánál tölt. Nem kéthetente hétvégeken utazgatnak.
Ha te költöztél a gyerekkel külföldre, akkor JOGILAG a láthatás KÖLTSÉGEIT kell neked állni. Ez azonban NEM jelenti azt, hogy a gyereket kell utaztatni, hanem a másik fél is jöhet a gyerekhez. Söt ha a gyereket saját magánál akarja tudni a láthatás alatt, akkor is jöhet érte, meg vissza is viheti - csak az utiköltséget kell neked kifizetni.
De mivel semmilyen szabályzás nincs, ezért azt követelhet, amit akar - semmi alapod sincs reklamálni. Márcsak ezért is okosabb lenne HIVATALOSAN rendezni a gyerek helyzetét, ugyanis amig ez nem történik meg, addig akár el is viheti a gyereket és nem hozza vissza, mert ugyanolyan joga van a gyerekhez.
A biróságon kérni kell a gyerekelhelyezést, a gyerektartás meghatározását, és a láthatás rendjének megszabását. Ha nagyobb távolságról van szó, akkor általában nem hétvégi láthatás a szokásosos, hanem az iskolai szünetek nagyrészét kapja a másik szülö.
Általában kell a másik szülö beleegyezése ahhoz, hogy a gyerekkel külföldre költözhess, ha ezt megtagadja, akkor nem viheted magaddal a gyereket (illetve a gyámhatóság megengedheti ebben az esetben is, de az elég hosszaddalmas). Viszont a te esetedben - mivel már külföldön élsz a gyerekkel az apa tudomásával és - legalább is hallgatólagos - beleegyezésével, ezért ez az engedély már adottnak tekinthetö.
Az apuka azt állítja hogy köteles vagyok helyibe vinni 2 hetente külföldről neki, és gyerektartást sem kötelező fizetni ha nem akar.
Nevelni nem akarja a gyereket de nem is szívesen adnám a kezébe, de az engedélyét sem adja a tartózkodás hosszabbításhoz.Nekünk magyar országon már nincsen otthonunk nem tudunk hova vissza menni de a beleegyezése nélkül 3 havonta 3 hónapra a gyereket magyar országra kell vinnem. Mert útlevéllel is csak fél éven belül 3 hónapot tartózkodhatok kinn az apa engedélye nélkül.
Az útlevél készítéséhez az apuka jelenléte és beleegyezése kellett. Az megvan ezért mehettünk külföldre. De abba már nem egyezik bele hogy aláírja hogy kinn tartózkodjunk.
Tehát elveheti tőlem a gyermekem az apa? Az első adandó alkalommal amint meglátja a gyermekét?
Ahogy már írták, amíg nincs hivatalos gyermekelhelyezés, ha akarja, magánál tarthatja a gyereket! Neki is annyi joga van a gyerekhez, mint neked!
Sürgősen rendezd a gyermekelhelyezést.
"Tehát elveheti tőlem a gyermekem az apa? Az első adandó alkalommal amint meglátja a gyermekét?"
Csak akkor ha a gyerek a nevén van, akkor van egy halovány esélye.
Ellenkező esetben semmi-ha nincs a gyerek a nevén, és nincs apasági nyilatkozat..
Egyébként ebben a tekintetben nagyon hülyén van ez a törvény is. Vagy is inkább úgy fogalmaznék, hogy vissza tudnak vele élni.
Pl. a kérdező esetében is, ha a férfi bosszút akar állni valamiért,vagy csak alapból k.öcsög, akkor hátráltatja csak a saját gyereke életét, mint hogy segítené. Főleg, ha amúgy meg nem is érdekli a gyereke, de azért beleköt mindenbe, nehogy már a másiknak jó legyen.
"Az apuka azt állítja hogy köteles vagyok helyibe vinni 2 hetente külföldről neki, és gyerektartást sem kötelező fizetni ha nem akar."
Olyan nincs, hogy nem kötelező gyerektartást fizetnie.
A külföldi tartózkodásnál ritkább, de hosszabb tartózkodást szokott megítélni a bíró.
Mi megegyeztünk abban, hogy nem kérek gyerektartást de nem is fizetem a láthatást, nyáron hazamennek a gyerekek úgyis a nagyszülőkhöz, akkor ő is elviheti őket hosszabb időre, meg ha ide akar jönni, akkor nálunk ellakhat, a fapados repjegyét meg ő fizeti. Ez mind a kettőnknek megfelel így.
Ha én bírósági pert indítok, vagy a gyámügyhöz fordulok nekem az pénzbe fog kerülni? Fizetnem kell érte és mennyi az esélye hogy nekem ítélik a gyermeket?
A gyermekelhelyezési perre gondolok.
Magyar országon volt a lakcímünk, a gyermekemnek még mindig érvényes, én meg férjhez mentem és van ideiglenes itt tartózkodásom.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!