Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Egyeneságbeli rokon az is ha...

Egyeneságbeli rokon az is ha valakit örökbe fogadnak? Szóval ha nekem van egy nagymamám de Anyukámat ő örökbe fogadta akkor ő egyeneságbeli rokonom?

Figyelt kérdés
2012. júl. 25. 09:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen!
2012. júl. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jogilag igen.
2012. júl. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jogilag igen, genetikailag értelemszerűen nem. (Tehát csontvelőátültetésnél nem érdemes a felmenőket nézni, mert kicsi az esély, hogy azonosságot találjanak).
2012. júl. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én nem csontvelő átültetés miatt kérdeztem, hanem mert a szüleim meghaltak és nagymamám nevel és ugye van az a törvény, hogy a szülőket el kell tartani nagy korukban. És nagymamám ezzel fenyegetőzik, hogy beperel, hogy én tartsam el őt.
2012. júl. 25. 11:31
 5/5 anonim ***** válasza:

1. Jogilag igen

2. Ha a nagymamád felnevelt, gondolom egyébként is segítenél neki, ha szüksége lenne rá. Ha nincs, akkor meg hiába fenyegetőzik, luxus körülményeket nem követelhet rajtad, ha egyébként van elég bevétele, hogy fenntartsa magát.

2012. júl. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!