Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » I. világháborúban meghalt rokon?

I. világháborúban meghalt rokon?

Figyelt kérdés
Családfát kutatok és az anyakönyv résznél nincs meg az apa. Az anya özvegyként van feltüntetve, a gyerek 1919-ben született és az anya családnevét kapta. Hogyan tudnám megtalálni az apa nevét? Lehet, hogy az I. vh-ban halhatott meg, de akkor hol keressem? Annyit tudok, hogy Jász-Nagykun-Szolnok megyében lakott. Karcagon vagy Kisújszálláson.
2012. júl. 20. 11:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Az anya nevéből kellene kiindulnod, ha beavatsz az adatokba(ezek olyan régi dolgok, hogy különösebb visszaélést nem lehet már velük elkövetni, szóval szerintem elvileg személyiségi jogi és adatvédelmi jogi akadálya nincs) ,akkor esetleg megpróbálhatok segíteni.

Annó 2004-2005 táján foglalkoztam családtörténetekkel(annyira, hogy majdnem ebből írtam a szakdolimat is, de végül más témát választottam), beleáshatom magam kicsit a dologba...

2012. júl. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szolnokon a levéltárban is érdeklődhetsz a személy iránt.

Pozsonyi úton van a levéltár.

Ha végképp nincs adat vagy nem tudnak segíteni, akkor az Országos Levéltárban (Budapest, I. kerület) időpontot tudsz foglalni és segítenek neked ott is.

Az esetek 90%-ban van kiindulópont!


A helyi jegyzőt is felkeresheted Kisújszálláson vagy Karcagon, esetleg Szolnokon. Visszamenőleg az anyakönyvi hivatalban is vannak elérhető adatok. pl. házasság, születés esetén.

2012. júl. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha az anya családnevét kapta akkor valószínű, hogy akkor sem (1919!) volt ismert az apa személye. Élő tanút nem nagyon fogsz találni.
2012. júl. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A világháború idején sok volt az ilyen gyerek, hogy nem volt apja, mert 1. eltűnt/meghalt a háborúban, 2. az anyát megerőszakolta egy ellenséges katona.


Mivel a gyerek az anya nevét kapta, az utóbbi valószínűbb.

2012. júl. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Az apa az anyakönyvnél ki volt húzva, de amikor a "gyerek" megházasodott (második vh.), akkor az anya nevénél az volt, hogy özvegy. Ez csak azért furcsa, mert a többi anyakönyvnél a kihúzott apa után mindig van egy megjegyzés, hogy : XY, x éves, x vallású, x foglalkozású elismerte a gyereket.
2012. júl. 20. 11:27
 6/14 anonim ***** válasza:
Küldesz adatokat nekem? Tanultam is családfa-kutatást romanisztikából annó, meg esetleg kapcsolataim is lennének, hogy utánajárhassak egy két dolognak...persze nem egy-két napon belül... de gondolom annyira azért nem is sürgős...amúgy mi adta az indíttatást, hogy most, 2012.július 20-án ilyesmit állj neki kutatni?
2012. júl. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Amikor időm van akkor kutakodok. Nem ma kezdtem, lassan haladok mert alig vannak papírjaim hozzá, rokonok meg nem segítenek.
2012. júl. 20. 11:37
 8/14 A kérdező kommentje:
küldtem privit.
2012. júl. 20. 11:42
 9/14 anonim ***** válasza:
Abban az időben igen gyakran előfordult az ellenség általi "gyalázat", de volt olyan is elég sok helyen, hogy a helyi plébános nyújtott "lelki segélyt, támaszt" a hadiözvegyeknek.
2012. júl. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Remek. Ez azt jelenti, hogy azt a szálat már sosem tudom meg. Még csak fényképeim sincsenek amiken legalább lennének dátumok.
2012. júl. 20. 11:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!