Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Szeretném megtalálni a vérszer...

Szeretném megtalálni a vérszerinti szüleim. Hol induljak el?

Figyelt kérdés

Kisbaba voltam amikor örökbefogadtak a szüleim. Egész gyermekkorom óta tudom, hogy nem az anyukám szült engem, elmagyarázta már akkor is, hogy engem örökbefogadtak, és azt is elmagyarázta hogyan. Sosem volt ebből gondom, és most sincs.

Mindennél és mindenkinél jobban szeretem őket. Nem is érdekelnének a vérszerinti rokonaim.

De most lett egy betegségem ami örökletes. Az orvos szerint jó lenne felkeresni a vérszerinti rokonságomat mert a baj komolyabb is lehet.

Nem ez a lényeg.

Szeretném őket (vagy legalább a nőt aki megszült) megtalálni. A nő nevét tudom, de többet nem. A szüleim sem tudnak többet.

Mit kell tennem, hogy felkutassam?

Gondolom a kórházban, és a gyermekotthonban nem adhatnak tájékoztatást. És nem is most volt mindez, hiszen már felnőtt nő vagyok.

Segítsetek, hogy sikerülhetne?

Más körülmények között nem érdekelne, de most fontos! Köszönöm.



2012. máj. 11. 18:13
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
79%

A magánnyomozónak simán hozzáfér a kórházi és gyermekotthoni adatokhoz.

Egy ilyen kis munkáért nem is kérne sokat.


Én csak segíteni akartam.

2012. máj. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
57%
Ha azt tudod hogy hol születtél akkor abbol a városbol már elindulhatsz, azért megprobálhatnád a korházba, ha elmagyarázod hogy ez miert fonots lehet megszánnak, és segitenek a keresésben. Kérdezhetnél nevelőszüleidtől ők mit tudnak róluk. Nem lezs könnyű de biztos nem lehetetlen. Viszont ha nem megy magadtól akkor kérhetnél legalább egy árajánlatot egy magánnyomozótól. Hátha nem olyan borsos az ára:)
2012. máj. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
36%
És a testvérek nevét se tudod?Talán abból elindulhatnál.Bár gondolom már ezen is túl vagy!Vagy a nagyszülőkét!De talán ők már nem is élnek! :(
2012. máj. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Szüleim vannak nem nevelőszüleim. Maradjunk ennyiben.


Tudom hol születtem, de a kórház nem ad felvilágosítást az ügyben.

2012. máj. 11. 18:37
 15/20 A kérdező kommentje:

#17

A nemükön kívül semmit nem tudok. A nagyszülők szerintem még élhetnek, mert a nő aki megszült állítólag nagyon fiatal volt (anyám úgy tudja, hogy 21 éves).

2012. máj. 11. 18:39
 16/20 anonim ***** válasza:
85%
A területileg illetékes gyámhivatalba kell bemenned és ott elmondanod, hogy szeretnéd felvenni a kapcsolatot a vér szerinti szüleiddel. Ők el fogják mondani, hogy kiküldenek szülőanyádnak -és ha ismert, az apádnak- egy levelet, amelyben megírják, hogy fel akarod venni vele a kapcsolatot. Amennyiben a vérszerinti szülő is akarja, megkapjátok egymás elérhetőségeit. Ha nem, akkor nincs mit tenni
2012. máj. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat az értelmes válaszadóknak.

A kérdést lezárom, további válaszokat nem kérek köszönöm!

2012. máj. 11. 18:54
 18/20 anonim ***** válasza:
74%
Ha beteg vagy és viszel papírt akkor kiadják.
2012. máj. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

A kórházban hiába is érdeklődsz, ők nem tudnak semmi felvilágosítást adni. Menj be ahhoz a gyámhivatalhoz, aki annak idején gondozásba vett, vagy ahonnan a szüleid örökbe fogadtak. Nekik kötelességük segíteni neked. Ha jól tudom, akkor úgy van, ahogy egyik válaszoló írta: ők értesítik a szülő anyát, hogy a gyerek megkeresné.


(és ne haragudj, de egy megjegyzést muszáj fűznöm hozzá, nem is neked, hanem másoknak: akik annyira nyomatják az örökbe adást, amikor egy nő nem tudja, hogy mit tegyen, mert az csodás dolog, és .... Szóval olvassátok el, mit ír a kedves kérdező arról, aki megszülte....-és jogosan, abszolút jogosan!)

2012. máj. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
81%
A gyámhivatalban adnak információt, te megkeresheted, de lehet nem fog neked segÍteni arra készülj fel.
2012. máj. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!