Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Barna családnév milyen eredetű...

Barna családnév milyen eredetű? És a Szente?

Figyelt kérdés
2009. jún. 5. 11:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom pontosan, de írd be esetleg egy keresőbe, hátha találsz valamit.
2009. jún. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A Barna magyar, mint a Fekete, a Fehér, a Szőke vagy a Vörös. Ezek haj-, esetleg bőrszín alapján (akkoriban még nem volt divat a rasszistázás) alakultak ki.

Volt néhány Szente nevű ismerősöm, de ők szlovák (tót) nemzetiségűek voltak és a Szente név az magyarosított név volt, úgyhogy erről nem tudok mit mondani.

2009. jún. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 dellfil ***** válasza:
80%

Szerintem a Barnabás rövid változata a Barna.

A Szentéről nem tudok nyilatkozni, de nagyon "ősmagyarosan" hangzik.

2009. jún. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

12:17!

Családnévről van szó!!!

2009. jún. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen nektek. A Papámat hivták Barnának a Mamám Szente.A másik papám Ráduly volt a Mamám leánykori neve Forgó.erről esetleg?Bocsi de nagyon aranyosak vagytok hogy ennyit segitetek.
2009. jún. 5. 13:27
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem is érdekelnek az ilyen- és ehhez hasonló témák.

Írd be a keresődbe, hogy: családnevek, magyar családnevek, családnevek eredete, vagy nézd meg pl. itt:

[link]

Rengeteg hasznos és érdekes dolgot találhatsz.

2009. jún. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépem kedves vagy meg is nézem.:-)
2009. jún. 5. 20:16
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én örülök, hogy hasonló az érdeklődési körünk!

Nagyon sok hasznos/érdekes dolgot megtudhatunk magunkról. Sok sikert kívánok!

2009. jún. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen neked is sok sikert és kutatgatást kivánok tényleg érdekes és jó igy nézelődni!
2009. jún. 5. 21:05
 10/10 Sz1u válasza:

Sajnos nem tudom a kérdés(i)dre a választ, de engem is érdekel (mivel én is Szente vagyok)


Az én famíliám Baranyából származik, ott elég sok szente van. Ellenben én már Békés megyében születtem. Vannak persze errefelé is névrokonok, főleg Orosháza környékén.

Létrehoztam egy oldalt a népszerű ismerős kereső oldalon (IWIW - ha nem moderálják ki): a Szente Klub-ot. Ott több, mint 600 Szentét sikerült "összetömöríteni". Elég sokan Romániából, Marosvásárhelyről igazoltak vissza. Ők úgy tartják, hogy a Szente név onnan ered...

2010. jan. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!