Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ha tudok, segíteni szeretnék...

Ha tudok, segíteni szeretnék neki! Lehetséges?

Figyelt kérdés
A mamám 70éves lesz februárban. Nagyon nehéz élete van. A papám már régen meghalt, de ő is nagy alkoholista volt és mindíg veszekedtek. Aztán a mamám talált valakit aki először kedves volt aztán elitta a mamám összes pénzét. Szegény nagymamám egy hotelnek mossa az ágyneműit valamint vasalja. Ebből él plusz a kevés nyugdíj. Ebből tartja el magát és az állatait. Eladja a tojásokat, tyúkokat. Folyamatosan süt,főz. Mikor ezt az embert kitette a házából pár évre rá találkozott egy másikkal aki egészen eddig kedvesvolt a családunkkal de karácsonykor történt vele valami és sokat veszekedtek. December 27-én a mamám az ágyban feküdt ő befeküdt mellé és azt mondta hogy elhagyja és visszamegy a régi szeretőjéhez... A mamám azóta teljesen egyedül van, nagyon szomorú, életkedve alig van. Nekem elsem mondhatta volna, mert anyu megkérte, hogy ne mondja el, én még ne tudjak róla. De én láttam mamámon, hogy valami nem oké, és megkérdeztem. Azt mondta fel fog állni, de ahogy látom még nem sikerült neki. Azt mondta, hogy mostantól többet fog hozzánk jönni... Nem tudom, hogy tudnék-e neki segíteni? Hogyan? Előre is köszönöm! (A helyesírási hibákért elnézést!)
2012. jan. 7. 18:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
Ilyen idős korban hol szedik fel a pasikat a nénik?
2012. jan. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha van rá lehetőséged, látogasd meg gyakrabban, beszélgess vele, kérd meg, hogy tanítson meg kötni, hímezni, varrni, sütni vagy főzni. Biztos jobb kedve lenne, ha több időt töltenétek együtt:)
2012. jan. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm! Nem "felszedik", hanem megismerik egymást és úgy...az ő világuk még a régi világ nem ez a felszedsz pasikat, csajokat pár szex és vége...
2012. jan. 7. 18:38
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Na jó, de hol?

A hentesnél? A postán? Aztán randizgatnak?

Hogy jutnak el odáig, hogy hozzáköltözik egy férfi?


Komolyan érdekel. Nem provokáció, vagy gúnyolódás. Nyilván az öregeknek is megjár, hogy ne legyenek magányosak.

2012. jan. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
ezt már nemtudom..
2012. jan. 7. 18:45
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudod, hogy hogyan ismerkedtek meg??
2012. jan. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
31%
A hetes buszon, mikor csúcsidőben igyekeznek a Bosnyák térre a vásárcsarnokba a gurulós bevásárlókocsival. Kedves kérdező, ne haragudj, de ki nem állhatom a pasizós öregasszonyokat, a te mamád biztosan kedves (ellenben az enyém mindig is egy cafka volt), látogasd meg sokszor, beszélgess vele, akármi.
2012. jan. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
nem...és már nem is fogom megkérdezni
2012. jan. 7. 18:49
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Talpraesett néni lehet a mamád, és hidd el, hogy össze fogja magát szedni. Persze ennyi idősen már nem könnyű a csalódásokat kiheverni, de ki fogja, mert erős és van benne élniakarás. Becsülendőbb, mint olyan valaki, aki állandóan panaszkodik, de nem tesz semmit a boldogságáért. A társkeresése is arra vezethető vissza, hogy ne legyen a terhetekre, mert tisztában van azzal, hogy két öreg jobban elvan egymással, mint a fiatalokkal, mert a fiataloknak csak terhére lenne egy idő után. Remélem nem adja fel, és előbb-utóbb talál egy megfelelő társat, mert a magány nem megfelelő állapot senkinek. Addig is törődj vele, hogy megvigasztalódjon mihamarabb. (amúgy te is klassz csaj vagy, biztosan tőle örökölted-:)))
2012. jan. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%
Úristen ahelyett hogy örülne hogy egyedül lehet, még felszed ilyen-olyan kihasználós tatákat... nem igaz, hogy 70 évesen ezen jár az esze. Akkor inkább spanoljon össze a szomszédasszonnyal, azzal lehet jót pletyizni és nem fogja elinni a pénzét és imitt-amott segíthetnek egymásnak.
2012. jan. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!