Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan bővíthetném a családfát?

Hogyan bővíthetném a családfát?

Figyelt kérdés
Most nagyjából 1890-ig tudom (ez velem együtt 6 generáció). Egy kisebb városban (nem megyeszékhely) él a családom már 1711 óta. Arra keresek választ, hogy a helyi vagy a megyei levéltárban kellene keressem az iratokat, amik alapján elkészíthetném?

2011. nov. 8. 16:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Itt

[link]

tudsz a "Hungary Catholic Church Records, 1636-1895" részen keresgetni, név, helység és dátum alapján.

2011. nov. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát kezd a helyivel, aztán mehet a megyei. :D

Meg a helyiben biztosan tudnak segíteni ebben inkább. (Mármint, hogy mennyire érdemes a megyeihez fordulnod.)

2011. nov. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az a link csak tájékozódásnak jó, mert nagyon sok a hiba, elírás a nevekben, mivel nem ismerik a magyar helyesírást, nem igazán tudtak a készítők asszociálni semmire a régi, rosszul olvasható iratok alapján. Tehát csak arra alapozni nem túl jó ötlet, sajnos a levéltárazást nem lehet így megúszni... Én ellenőriztem a saját kutatásaimból ott jópár adatot, de nagyon durva félreírásokkal találkoztam. Szóval csak óvatosan!
2011. nov. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!