Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogy nyomozzam ki, hogy...

Hogy nyomozzam ki, hogy vannak-e külföldi rokonaim?

Figyelt kérdés

csakmert apámék a dédnagyszüleikről nem is beszélnek


de ha nem tudom,kik ők,akkor hogy derítsem ki,honnan származom?


lehet,ez most hülye kérdés,de még életembe nem kutattam családfát mert eddig nem is érdekelt túlzottan,csak most jöttem rá,milyen poén lenne,ha kiderülne,hogy pl az ük nem tudom kicsoda orosz vagy mittudomén :D


szóval most hogy kezdjem el?


13l


2011. nov. 5. 20:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Kérdezz a gyanús felnőttektől. Nevezetesen anyukádtól, és az apukádtól. A rendőrség is mindig a közelállókat hallgatja ki elsőként.
2011. nov. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Pedig az lenne a legegyszerűbb,ha a szüleid, rokonaid valami útmutatást adnának, merre kell elindulni.

Máskülönben marad az anyakönyv, vagy levéltárak, de ez idő és pénz igényes dolog. Amúgy a gimnáziumban szoktak ilyen kutatási feladatokat adni.

Neked pedig minden elismerésem, mert ha én a Te korodban "kapcsoltam volna", játszva felkutatom az egész családfámat.

2011. nov. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2011. nov. 5. 20:58
 4/5 anonim ***** válasza:

Geneológiának hívják azt a szakmát, ami a családfakutatással foglalkozik. Költség- és időigényes egy dolog...


Milyen mélységeiben érdekel, hogy honnan származol? Mik az indíttatásaid? Először ezt tisztázd magadban le.


Ha 13 éves vagy, akkor a 20. század törtnelmről még elég csekély ismereteid vannak. Várj még egy-két évet, míg a törtnelem órán átveszitek a legújabbkori történelmet. Ha ez megvan, akkor indulhatsz a saját családfád kutatásának.


Ha ezt a sorrendet megfordítod, akkor könnyen tévútra mehetsz...

2011. nov. 8. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszi :D


egyszerűen csak azért akarom tudni,mert kíváncsi vagyok,honnan származom?

2011. nov. 8. 15:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!