Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Minek számít a lányunk férje...

Minek számít a lányunk férje vagy a fiunk felesége, ha bekerül a családba, csak a gyerekeinkhez tartoznak, hozzánk nem?

Figyelt kérdés
Teljesen tanácstalan vagyok a mostani modern világban, egyszerüen nem tudom,hogy ők családtagok vagy sem? Sokszor hallani, hogy fiatalok mondják, hogy semmi közük a szülőkhöz.Akkor miért várják el a segítséget?
2011. okt. 25. 22:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

lányotok férje --> vő

fiatok felesége --> meny

2011. okt. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez család és egyénfüggő... Pl a vőlegényem anyja mindig azt mondja, hogy kapott még egy lányt, és olyan is a kapcsolatunk. Az én szüleim viszont nem hajlandóak elfogadni a bátyám választottját, az enyémet viszont fiukként kezelték az első perctől kezdve.


Én a magam példájáról tudok csak beszélni, hogy mondjuk anyósjelölt segítségét nem várom el, csak a fia részére (mi együtt is élünk egy ideje, messze a családtól). Tehát a fiát segítse, ha neki erre szüksége van, vele együtt ugye értelemszerűen engem is segít, de nem verném sosem az asztalt, hogy már pedig adjon valamit.

2011. okt. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Pl.Mi egy nagyobb család vagyunk, amikor bekerült valaki a családba, azt autómatikusan családtagnak fogadtuk. Minden tekintetben, ajándékozásban, segítségben, vélemény kikérésben stb. ez idáig nem volt gond.Most nálunk aktuális ez a kérdés, akkor hogyan is van ez?
2011. okt. 25. 23:23
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha csak az anyagi segítség kell nekik, egyébként meg ne szóljatok semmibe és ne akarjatok belátást az életükbe, akkor oldják meg maguk. Majd meglátják, milyen nagy felnőttek ők, ha sz*rban lesznek... akkor majd kell anyu, hogy tisztába tegyék őket.
2011. okt. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
47%

Egy igazán szerető szülő, mindenekelőtt önzetlen. Ad, és nem kér cserébe semmit.

Az igazán szerető gyerek a maga életét éli, (ha tudja, ha van rá módja), és a szüleit valamennyire és kedvesen részelteti belőle. Itt a valamennyire kifejezés azt jelenti, hogy nem kell megosztanunk az egész életünket, nem lehet szótfogadni, elvárásoknak megfelelni, de a teljes elzárkózás azért elég durva.

2011. okt. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nálunk annyira elfogadták a férjemet, hogy lassan féltékeny leszek rá, mert többször hívják őt a szüleim, mint engem :) (a távolság miatt telefonon tartjuk a kapcsolatot, találkozni ritkán tudunk)
2011. okt. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szerintem tinédzserkorban elfogadható a lázadás a szülők ellen, de mikor már komoly kapcsolat van, összeköltözés, házasság, kéne egy saját lakás, a szülő adjon pénzt, támogasson tárgyakkal, stb, de cserébe pofa lapos... Hát az ilyen hálátlan gyerek b*ssza meg!

Mondom úgy, h nekem nem adtak pénzt a szüleim, amivel besegítenek, az a termény. Kapunk krumplit, hagymát, mivel sokat eszünk belőle, iszonyat nagy segítség. Apu sok mindent megjavított az albiban, ami nem volt megfelelő, hogy nekünk jobb legyen. Ki lett kérve a véleményük, de mégsem függünk tőlük, nem is járnak a nyakunkra, nem várnak el semmit, mi sem tőlük.

2011. okt. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
30%
Hát én úgy vagyok, hogy ROKON az, akivel van vér szerinti kötelék, és CSALÁDTAG az, akit valamilyen módon fel bírok rajzolni a családfába. :D
2011. okt. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem családtagnak minősül. Az én szüleim családtagként befogadták a férjemet, de az anyósoméknál már nem ilyen tiszta a helyzet. Mi leginkább az én szüleim segítségét szoktuk kérni, ha gond van (pl. intéznivaló, amit csak munkaidőben lehet, vagy pár ezer ft-os kölcsön), az anyósomék messze laknak tőlünk. Én nagyon szeretem őket, és néha fáj, hogy úgy érzem, hogy ők viszont nem gondolnak rám. Pl. születésnapomon, névnapomon max olyan helyre írnak félmondat köszöntőt a neten, ahová én félévente egyszer járok. Személyesen nem mondják, nem hívnak fel, nem írnak emailt. Ha én e-cardot küldök nekik az emailjükre, akkor a fiúknak köszönik meg. Ajándékot sem szoktam kapni, igaz nem is várom el.

Fura.

2011. okt. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Nálunk azt mondta a menyünk, hogy ő nem tartozik hozzánk, csak az unokánk a rokon, mi nem vagyunk neki csak egy "idegen".Pedig részünkre a szeretet, az odafigyelés bőven meg van. /Ajándékozás, segítség/Hogyan kezeljem, kicsit fájó hogy,úgy érezteti, hogy nem tartozik hozzánk
2011. okt. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!