Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Tudnál segíteni tippekkel,...

Tudnál segíteni tippekkel, tanácsokkal a családfakutatásomban?

Figyelt kérdés

Üdv!


23 éves fiú vagyok, és elhatároztam én magam fogom először lejegyezni a családfámat (senki nem csinált ilyet semelyik ágon korábban. Engem baromira érdekel, mert a régmúlt homályába nyúl. Amit eddig megtudtam, hogy a családom hihetetlen komplex genetikailag, sváb, bajor, lengyel, morva, magyar, partium-i, francia, és még jópár etnikum vére van benne. Tudna nekem valaki segíteni privátban?


2011. okt. 13. 23:28
 1/4 anonim ***** válasza:

"23 éves fiú vagyok, és elhatároztam én magam fogom először lejegyezni a családfámat (senki nem csinált ilyet semelyik ágon korábban."


Akkor ez kb. lehetetlen

de azért sok sikert.

2011. okt. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
de miért az? o_O
2011. okt. 13. 23:59
 3/4 anonim ***** válasza:
A születési anyakönyvi jkivonaton mindig fel van tüntetve az anya és az apa neve. Elmész a népességnyílvántartóba, és kikéred a nagyszüleidét, aztán az azokon szereplőkét és így tovább. Ezen szerepel a születési hely is. Nekem keresztleveleket és házassági leveleket is felkutatott a nagymamám.
2011. okt. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"a családom hihetetlen komplex genetikailag, sváb, bajor, lengyel, morva, magyar, partium-i, francia, és még jópár etnikum vére van benne"


Szia!


amiket írtál etnikumokat, azok genetikailag nem feltétlenül alkotnak önálló egységet. szóval még az is előfordulhat, hogy a sváb, bajor, francia, lengyel stb. ugyanabba a genetikai csoportba tartozik. az etnikum az csak egy nyelvi és kulturális származást jelent, nem genetikait. egyébként ez nem tűnik különösebben komplexnek, hiszen minél jobban megyünk vissza az időben, annál több ember "kerül" elő, más más etnikumokkal, néptörzsekkel... pl az ezen a területen élőknél illír, kelta, dák, római, szláv stb. ezt genetikai úton, un. genetikai családfakutatással tudod magadnál kideríteni, itt olvashatsz róla: [link] (én is itt csináltattam, az egyik legmegbízhatóbb és legismertebb cég). az alap teszt ára 25 000 ft.


Viszont a kérdésed ugye a családfára vonatkozik pontosan. Az mind1, hogy eddig nem jegyezte le senki a családodban, hiszen ez sok kezdő, hobbi családfakutatónál így van:) Annyi a dolgod, hogy megkérdezed az idősebb családtagokat, hogy hol éltek az ő szüleik, mi volt a pontos családnevük, aztán ha ez megvan, akkor már el tudsz indulni. ezen az oldalon a dédiktől kezdve elég pontos levéltári adatokkal szolgálnak: [link] . keresztnév, családnév, település és országnév elég, aztán search... így akár 8 dédszülődre, 16 ükszülőre kereshetsz rá (esetleg tovább is juthatsz). Előfordulhat, hogy nem találsz itt rokont, úgyhogy a levéltárban biztos tudnak segíteni... oda már legalább úgy mész, hogy tudod hol éltek a felmenőid:) vannak internetes adatbázisok, ahol megtalálhatók az adott település mikrofilmjeinek a száma, úgyhogy még erre is pontosan rá tudsz keresni! sok sikert!

2011. okt. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!