Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Anyós kérdés, hogy kellene...

Anyós kérdés, hogy kellene kezelnem?

Figyelt kérdés

Az anyósom eléggé hangulatember, amilyen kedve van úgy reagálja le dolgokat. Ha jó kedve van, lelkes, lehet vele kellemesen beszélgetni. Ha fásult akkor csak hümmög, meg van, hogy mesélek neki vmit és közbe vág valamit, ami nem is a témával kapcsolatos és folytatja a magáét. Ez nagyon idegesítő szokása, amiért már a fia is többször beszólt neki. Ilyen helyzetben szerintetek mi az, amit én megtehetek? Én nagyon jól állok a dolgokhoz, mindig kedves vagyok és toleráns, próbálok erre mindig figyelni. De már kezd kicsit elegem lenni, hogy én igazodjak más kedvéhez..

Hogyan lehet udvariasan az ilyen helyzetet megoldani?

Körülbelül 50-50%-ban normális vagy lehangoló..

köszönöm :)


2011. aug. 13. 22:55
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

igazából nem teljesen az a probléma, hogy rossz a kedve. hanem inkább érdekeltségi dolog ez. például: megkérdezi, hogy mi újság a munkahelyemen, és elkezdem picit ragozni, olyan max 8-10 mondatban elmondani a helyzetet, de ő az 5. nél közbe vág egy teljesen más témával, ami nem is odaillő. és azt érzem, hogy ezt azért csinálja, mert nem érdekli, holott ő kérdezi. máskor meg látom rajta, hogy elvárja, hogy mondjak valamit..

arról nem is beszélve, hogy én mindig meghallgatom őt, van, hogy órákig képes beszélni a munkahelyéről stb...


tehát az zavar, hogy semmibe veszi azt amit mondok, holott ő kérdezte.. és ezt bunkóságnak tartom..

2011. aug. 16. 15:58
 12/12 anonim ***** válasza:

Szerintem csak udvariasságból kérdez, az első pár mondatból leszűri érdemes-e meghallgatni, ha nem, akkor témát vált. Az én anyósom is ilyen, igazán nem érdekli, de azért megkérdezi, aztán már mondja is a magáét....Az a legrosszabb, hogy az unokáival kapcsolatban is ezt csinálja. Kérdez róluk valamit, ha nem tetszik a válasz, akkor úgy csinál, mintha nem is hallotta volna.....Tudom hogy idegesítő, de én már semmit sem várok tőle, így nem esik rosszul ha pofára ejt.

Ne foglalkozz vele, tégy úgy, mintha észre se vennéd. Van egy fia, rendezze ezt le ő. Ha bárhogy is belefolysz, kedveskedve, vagy szóvá téve, te leszel a hülye, mert ugye ezt ő észre sem veszi.

2011. aug. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!