Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Utálom a testvérem! Szerintete...

Utálom a testvérem! Szerintetek rossz vagyok?

Figyelt kérdés

Igazából nem gyűlölöm,csak gyakran kiakadok miatta,mert olyan idegesitő most 6 éves és idegesitő...sir ordit szalad

bömböl nem birom....anyám meg ki van akadva hogy mindig veszekedünk,mit vár? állandóan elszedi a dolgaimat,árulkodik

Mit gondoltok,mit tegyek???????????


2011. ápr. 27. 16:50
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

amugy nem egy hisztis gyerek vagyok,hanem egy tini aki unja az öcsét,ugyanis fiú

15/L

2011. ápr. 27. 16:52
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld megérteni, hogy te se voltál jobb. Ugyanezeket a dolgokat csináltad mint ő. Üljetek le anyuddal és közösen beszéljetek át egy szabályrendszert ami rád és a testvéredre vonatkozik. Pl: nem mehet be a szobádba, ha tanulsz és szép idő van kiviszi játszani, de ennek fejében te is játszol vele.
2011. ápr. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez normális. (Valamilyen szintig...)
2011. ápr. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
65%
Hidd el nekem,hogy ennyi idősen te sem voltál különb..csak te a szüleid idegein zongoráztál..Az öcséd idővel kinövi,és nem fog veled foglalkozni..
2011. ápr. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
51%

Legyél okos, nagylány nővér. Gondolkodj kicsit anyukád fejével, neki a legnehezebb.

Segítsd, amiben tudod.

2011. ápr. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
69%

Könnyen lehet hogy te is ilyen voltál, csak azt már elfelejtetted. Másrészről pedig biztosan neked is megvannak jelenleg is a hülyeségeid, csak nem veszed észre.


Ha szeretettel közelítesz az öcséd felé, játszol vele, próbálod tanítgatni és nem csak parancsolgatni akarsz neki illetve lerázni, akkor hidd le, hogy ugyanazt a szeretetet fogod visszakapni tőle.

2011. ápr. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
16/L vagyok, nekem is 6 éves az öcsém... és kezdetben én is úgy éreztem hogy nem bírom elviselni a hisztijeit, de légy türelmes, játssz vele sokat, és hidd el rájössz hogy mennyire is szereted. Azóta én is imádom az öcsikémet. ;)
2011. ápr. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
79%

Én és a húgom között is ennyi van:D Hát mit mondjak? Átérzem a helyzeted. Nálam az volt, hogy állandóan én vigyáztam rá, és a végén kicsit meguntam. Mikor 6 éves volt körülbelül, már azt hittem direkt árulkodik rám, direkt töri széjjel a dolgaimat és feszt engem akar idegesíteni.:D Másik két testvéremmel nem szeretett játszani, csak velem. Állandóan rajtam lógott. Most ő 15, én 27. Ő a legjobb testvérem, vele tudok elbeszélgetni a legjobban, pedig a nővérem két éveel idősebb, az öcsém 2 évvel fiatalabb nálam, szóval ők a korosztályom, mégis a húgom áll a legközelebb hozzám, ő a legnormálisabb. Pedig egy időben én is rohadtul útáltam, és kis szemét ládának tartottam:D

Hidd el, ez normális, pár év múlva csak mosolyogsz az egészen.:D

Hogy mit tegyél? Hiába mondom, hogy próbáld megérteni a kisebbet, nekem is ezt mondták és süket dumának tartottam.:D Bocs, hogy nem tudtam tanácsot adni, csak bíztatni akartalak, hogy lesz ez még jobb is!

2011. ápr. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
36%
Zárd be a szekrénybe és kész, te vagy a nagyobb.
2011. ápr. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
95%

Én öcsémmel ugyanez van, csak ő ehhez még gonosz is. Nálam van a gép, anyu beengedi hozzám gépezni, én leülök az asztalomhoz, tanulok, hogy elkerüljem a soron következő összetűzést és mikor az öcsém lefagyasztja a gépet, mert ide oda kattingat, akkor elkezd üvölteni, hogy Zsófííí ne piszkáld a gépet! Anyu följön, és engem szid le, mert az öcsém azt állítja, hogy odamentem és belenyútam a játékba, és csináltam valamit a géppel. Ő 9 éves, és egyre jobban rájön, hogy bármit mond, azt anyu elhiszi neki. Ha gondolod, akkor írj e-mailt!

14/l

2011. ápr. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!