Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Randizhatok azzal akivel az...

Randizhatok azzal akivel az ükszüleink testvérek voltak?

Figyelt kérdés
Teljes sokkban vagyok. Randizok egy sráccal, az ország másik végében lakik. Elmondta, hogy amikor ő megszületett, még a Jászságban laktak és utána költöztek nagyon messzire. Mint kiderült vannak közös felmenőink. A szüleink dédpapái testvérek voltak. Ezt azt jelenti, hogy a szép szüleink pedig házasok? Teljesen össze vagyok zavarodva és egyben ki is vagyok akadva, ilyen a filmekben szokott lenni.
szept. 11. 15:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Ez gyakorlatilag nem rokonság.
szept. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%
Persze. Ez már nagyon távoli rokonság.
szept. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 MDaniel98 válasza:
90%
Ami az első unoka testvéreidtől távolabbi rokonság, az már genetikai értelemben nem rosszabb, mintha egy random emberrel jönnél össze.
szept. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
96%

Pont igy tortent nalunk is. Mar terhes voltam mikor teljesen veletlenul kiderult.

Jo kicsit meglepodtunk, de azota is egyutt elunk mar 15 eve es neveljuk a 10 eves gyerekunket.

szept. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%
Utolso vagyok. Azert a nogyogyaszomat megkerdeztuk. De azt mondta az eg vilagon semmi baj nem tortenhez, ez mar nagyon tavoli rokonsag.
szept. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%

Ilyen nem csak a filmekben szokott lenni , gyakrabban elofordul mint azt gondolnad.

Csak mivel manapsag alig ismer ilyen tavoli rokont mint uk vagy szepszulo igy gyakorlatilag sosem derul ki.

Plane ugy, hogy mar mindenki koltozik mindenfele.

szept. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
65%
A anyám két első unokatestvére simán összeházasodott. Ki költöztek a szülők külföldre a háború után amnesztia után haza látogattak akkor találkoztak először fiatal felnőttként egymásba szerettek annyi hogy külön engedély kellett hozzá és alá kellett írniuk hogy nem lesz gyerekük.
szept. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
96%

Pláne mielőtt költözött volna mindenki minden felé... gondolj bele, egy 1600 fős faluban micsoda genetikai diverzitás volt.


Ehhez képest ma jobb a helyzet, nem csak a helyiek, meg max szomszéd 4-5 falu lakói jöhetnek szóba.

szept. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%
Harmad-unokatestvérek vagytok. Régen kb. minden nemes rokona volt ennyire a másiknak, uralkodók (első) unokatestvérekkel házasodtak (mondjuk ennek gyakran meg is lett az eredménye...), araboknál most is elég gyakori, hogy (első) unokatestvérek házasodnak..
szept. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
83%
Nekem a dédszüleim első unokatestvérek voltak.
szept. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!