Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Egy ~10 ezres településen az...

Egy ~10 ezres településen az azonos vezetéknévvel rendelkező emberekkel lehet távolabbi rokoni kapcsolatom? (Nem túl gyakori vezetéknévvel)

Figyelt kérdés
máj. 27. 11:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
84%

Nem mondhatja senki, hogy ha nem is tartja a rokoni kapcsolatot, akkor az azonos vezetéknevűek nem lehetnek a vérrokonai, akár évszázadokon át, visszamenőleg!!! DNS-vizsgálat kideríti még ezt is.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy minden Kovács, Kiss, Nagy nevű ember vérrokon, de egy kisebb településen élőknél a vérrokonságnak nagyon nagy az esélye még akkor is, ha évtizedek, évszázadok múltával már nem tartják a rokonságot. Pl. már a 4. unokatestvéri fokozatot sem igen tartjuk. Hát még a régebbieket!

máj. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
21%
11. Ez nagy butaság. Nagyon sok olyan ember van, akinek az öregebb rokonai akár 2 kötőjeles vezetéknévvel is rendelkeztek, de az egyik nevet valamiért elhagyták, vezetéknevet magyarosítottak vagy teljesen megváltoztatták a nevüket. Lehet olyan régen volt ez, hogy semmilyen irat nem maradt már róla és olyan emberekkel asszociálják, akik valóban nem a rokonaik.
máj. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Azt is elképzelhetőnek tartom (mint előttem írták magukról, hogy Zelei ill. Salánki nevűek), hogy évszázadokkal ezelőtt, amikor az embereknek még nem volt vezetéknevük, csak utónevük (keresztnevük), két ember ugyanonnan jött egy helyre, ezért ne legyen 2 egyforma nevű, akkor az egyik kapta pl. a Zelei Csaba nevet, a másik a pl. a Zelei Álmos nevet (mert Zele nevű településről jöttek, de nem biztos, hogy vérrokonok voltak). Hasonlóan a Salánkról, vagy Salánkáról odatelepült két ember.
máj. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Én vagyok Zelei. 50 kilométerre van tőlünk Tápiószele, olyan feltételezéseket is hallottam már, hogy a Szeleiből lett Zelei.
máj. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

14

Ez tényleg reális feltételezés, hogy a Szelei lett Zelei. (A sz-nek a z a zöngés párja.) Már csak azért is reális lehet, mert Zele nevű település csak Belgiumban van a net szerint, és azért valószínűtlen, hogy olyan sokan jöttek volna ide onnan...

Én magam is tudok Zele és Salánki nevű illetőket Heves megyében.

Szele több is van az országban, közülük Mátraszelén jártam eddig.

máj. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Ja, a kérdésre meg elfelejtettem válaszolni. :)

Kérdező: bárki rokonod lehet az adott településen, de senki sem biztos, még az azonos nevűek se.

máj. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Zelei, Szolnoki vagy?
máj. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
17. Nem
máj. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

"akkor biztosra vehető a régi-régi vérrokonság köztük"


Egyáltalán nem. Eleve van egy csomó név ami a származásra utal (területi, népcsoporti, lakóhelyi szempontból). Lást a fentebb fejtegetett Szelei-Zelei nevet.

máj. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!