Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós problema megoldására...

Anyós problema megoldására javaslat?

Figyelt kérdés

Egyutt élünk es alapvetően jo a kapcsolatunk. De megőrit az apró kis hülyeségeivel. A megzavaróbb az, hogy minden azonnal kell. Pl: kitalálja, hogy o most le akarja takarítani az udvaron a járólapot. Ehhez magas nyomású víztisztító gépet használunk, egyedül a ferjem tudja osszeszerelni. Mondja neki, hogy majd másnap reggel osszerakja neki es akkor csinálhatja. Gyerek suliban, vendéget nem várunk, tehat senki nem fogja zavarni benne. Ferjem neki all a munkájának -itthonról dolgozik- en megyek furdoszobat takarítani. 10 perc se telik el, óriási sikoltozas, rohanunk mindketten. Hat anyós neki állt összerakni az gépet, de rosszul csinálta, a nyomás levágta a szóró fejet es a viz elöntötte a konyhát es a nappalit -mert behúzta oda a gépet a kertből....- es o is csupa viz. Nyilvan minden munkát felbehagyunk, anyós megy szárítkozni, ferjem szerel, en 3 órán keresztul takaritok a konyhát es a nappalit.... Masik. Vendégeket várunk, tortat sutok. Ilyenkor a teljes konyha pultot használom, mert ki van rakva a talán mixer, tál a masszának, torta forma, alapanyagok es az edények a méréshez. Mielott hozzakezdek, megkérdezem, hogy kell e neki valami. Nem, semmi. Tojasfeherje a mixerben, en közben keverem a tésztát, erre megjelenik, hogy o megis inna egy kávét. Ok, van ket kávéfőző, egy filteres, meg egy parnas. Ebből a filteres a mixer mögött, a parnas a konyha masik oldalán. Hat o filter eset akar, mert felhívta a barátnőjét es mindjárt itt van, egyutt kaveznak. Tehat a mixert húzzam ki, mert nincs ott masik csatlakozó, adjam mar oda a kávét, meg a csészéket es dobjak mar be a sütőbe ket habrolot a fagyobol, mert megígérte a barátnőjének, hogy azt kap a kave melle, merthogy en olyan finomat csinálok.... Tehat a felig felvert tojas fehérje kuka, a felig bekevert massza szinten. Ilyen dolgok. Mar szóltam, szóltunk neki. A valasz mindig az, hogy ja, hat azt hittem meg tudom csinalni/nem akartalak en zavarni....

Javaslat, hogy megis mit lehetne tenni?


2014. okt. 4. 07:41
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
73%

Sehogy. Úgy csinálsz vele, mint egy elkényeztetett gyerekkel és még sajnálod is magad.


Ne haragudj, te vagy a hülye. Ilyet leírsz, hogy tálas mixerrel vered a habot, amit mégcsak fogni sem kell, de miközben a mixer saját magának veri a habot, te nem vagy képes egy konnektorral arrébb tenni a kávéfőzőt. Bäzd ki, kár rád ez a sok konyhagép, ezek mind arra vannak kitalálva pont, hogy mást tudj csinálni miközben végzik a dolgukat, de te ezt figyelmen kívül hagyva nehezíted a saját dolgod, hogy aztán siránkozhassál.

2014. okt. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Na, eloszor is erto olvasas annak, akinek nem megy: az anyosom lakik nalunk, nem pedig mi nala. Aposom meghalt, o akkor idegosszeroppanast kapott, igy idekoltoztettuk. Az egeszsege folyamatosan romlik, most ott tartunk, hogy szinte semmit nem tud megcsinalni, mert alig hajlanak az ujjai. Nem fogom kidobni. Aki szerint ugy banok vele, mint egy elkenyeztetett gyerekkel, az arulja mar el, hogy az anyjat se kimelne, ha beteg lenne? Gratulalok neki.

Aki azon van kiakadva, hogy miertdobtam ki a tesztat: volt mar, hogy mas okbol felbehagytam a sutest, olyan xar lett a tortalap, hogy azt kellett utana kidobni. Vendegeket vartunk, nem akartam kockaztatni. A mixert valoban atrakhattam volna. Vegul is csak a fel konyhat kellett volna atrendezni hozza. Nem veletlenul volt ott, ahol.

AKi szerint el kellett volna neki mondani, hogy a vendegek miatt ne csinalja: valoban, nem irtam le reszletesen, hogy pontosan mi hangzott el, de a gondoltam hogy ebbol a reszbol vilagosan kitunik “majd másnap reggel osszerakja neki es akkor csinálhatja. Gyerek suliban, vendéget nem várunk, tehat senki nem fogja zavarni benne. “ Mellesleg siman nekikezd barminek akkor is, ha tudja, hogy 5 percen belul megjonnek a vendegek, mert “kesz lesz az addigra”

Nem haragszom ra, nagyon szeretem, csak megorulok az ilyen es hasonlo dolgaitol.

2014. okt. 4. 18:37
 23/25 anonim ***** válasza:
61%
Nagyon rendes ember és meny vagy! Ritkaság, hogy a mai világban valaki ilyen szépen ír az anyósáról, szeretettel és tisztelettel. Kívánok neked türelmet hozzá, és ezt a hozzáállást add tovább a gyerekeidnek!
2014. okt. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Javaslat: semmit. És úgy szép az élet, ha zajlik!
2014. okt. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
72%
Mindent a segge alá teszel ,úgy játszik veled ahogy akar.Nem hagyod felmosni? Ahhoz van ereje hogy olyan gépet szereljen amihez nem ért?
2014. okt. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!