Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós problema megoldására...

Anyós problema megoldására javaslat?

Figyelt kérdés

Egyutt élünk es alapvetően jo a kapcsolatunk. De megőrit az apró kis hülyeségeivel. A megzavaróbb az, hogy minden azonnal kell. Pl: kitalálja, hogy o most le akarja takarítani az udvaron a járólapot. Ehhez magas nyomású víztisztító gépet használunk, egyedül a ferjem tudja osszeszerelni. Mondja neki, hogy majd másnap reggel osszerakja neki es akkor csinálhatja. Gyerek suliban, vendéget nem várunk, tehat senki nem fogja zavarni benne. Ferjem neki all a munkájának -itthonról dolgozik- en megyek furdoszobat takarítani. 10 perc se telik el, óriási sikoltozas, rohanunk mindketten. Hat anyós neki állt összerakni az gépet, de rosszul csinálta, a nyomás levágta a szóró fejet es a viz elöntötte a konyhát es a nappalit -mert behúzta oda a gépet a kertből....- es o is csupa viz. Nyilvan minden munkát felbehagyunk, anyós megy szárítkozni, ferjem szerel, en 3 órán keresztul takaritok a konyhát es a nappalit.... Masik. Vendégeket várunk, tortat sutok. Ilyenkor a teljes konyha pultot használom, mert ki van rakva a talán mixer, tál a masszának, torta forma, alapanyagok es az edények a méréshez. Mielott hozzakezdek, megkérdezem, hogy kell e neki valami. Nem, semmi. Tojasfeherje a mixerben, en közben keverem a tésztát, erre megjelenik, hogy o megis inna egy kávét. Ok, van ket kávéfőző, egy filteres, meg egy parnas. Ebből a filteres a mixer mögött, a parnas a konyha masik oldalán. Hat o filter eset akar, mert felhívta a barátnőjét es mindjárt itt van, egyutt kaveznak. Tehat a mixert húzzam ki, mert nincs ott masik csatlakozó, adjam mar oda a kávét, meg a csészéket es dobjak mar be a sütőbe ket habrolot a fagyobol, mert megígérte a barátnőjének, hogy azt kap a kave melle, merthogy en olyan finomat csinálok.... Tehat a felig felvert tojas fehérje kuka, a felig bekevert massza szinten. Ilyen dolgok. Mar szóltam, szóltunk neki. A valasz mindig az, hogy ja, hat azt hittem meg tudom csinalni/nem akartalak en zavarni....

Javaslat, hogy megis mit lehetne tenni?


2014. okt. 4. 07:41
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
92%
Takarította volna ő fel a vizet a nappaliból, konyhából. A kávéra meg szépen várt volna.
2014. okt. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
89%

Ott a gond, hogy meg is csinálod a hülyeségeit. Ha a mixer foglalt akkor foglalt, pont. Ne igérgessen másnak a helyedben, vagy legalább kérdezze meg. Ha eláztatja a konyhát nyugodtan, lehet legalább segtíeni felmosni.

Dehát ere mondom, hogy meg is érdemled, mert te szoktattad rá ezekre...

2014. okt. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
85%

Mindenki csinálja a dolgát, anyós feltakarít maga után, és vár a kávéra.

Off: erre van a mondás: lakj olyan messze az anyósodtól, hogy ne tudjon papucsban átmenni! ;)

2014. okt. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
69%
Sajnos semmit, ha nagyon idős. Ha nem nagyon idős,talán meg lehetne kérni, legyen egy kis türelemmel. Valójában nem zavarni akar Benneteket, meg van róla győződve, sőt biztos benne, hogy meg tudja csinálni, amit akar. Nem akarja, hogy kiszolgáljátok, mert ő önálló, ugyanakkor több munka, mintha Ti csinálnátok meg. Próbáljátok azzal az indokkal kérni a türelmét, hogy ez az "azonnali" dolog gyerekes, vagy szenilitásra jellemző, hátha ez egy kicsit visszafogja. Sok sikert!
2014. okt. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Nem fogom elnézni, hogy majd hetven évesen o csúszkáljon es mossa a padlót, az kizárt. Igy is meg van kímélve, egyedül mosnia "kell" , minden mas munka az enyem. A vendéget meg nem szokás nálunk várakoztatni, úgyhogy "muszáj" kávét fozni...

Ertem en, hogy nyilvan az en hibám is, de biztos nem fogom ot kellemetlen helyzetbe hozni azzal, hogy ha o ígért valamit a nevemben, en nem csinálom meg. Abbol csak harag lenne es azt nem szeretnem. Onnantol igencsak problémás lenne az együttélés es mivel a kulon költözés nem opció, nem szeretnek haragot.

En is azt gondolom, hogy valoban eszebe se jut, hogy problémát okoz, de mégiscsak jo lenne, ha meg lehetne oldani valahogy.

2014. okt. 4. 08:26
 6/25 anonim ***** válasza:
88%

A félig felvert fehérjét miért dobod a kukába? Fel lehet verni később is, és a félkész tésztát is be lehet fejezni.

Igaz, hogy én a fehérjét még soha nem tudtam mixerben felverni, csak a robotgépben.

Azt sem értem, hogy a konyhában miért csak egy csatlakozó van? Ha lenne másik, a kávéfőzőt lehetne annál használni.

A mama feledékeny, ezzel nem tudsz mit tenni. De ha tudjátok, hogy ilyen, sok minden egy kis odafigyeléssel meglehetne előzni.

2014. okt. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Nem lehetett felverni a habot, a massza meg összeesett. A mixer tálas mixer, ez az hivatalos neve - habvero egy állványra rögzítve, alatta egy tál, ami a keverő fejjel ellentétesen forog.

Van tobb csatlakozó is, csak ahhoz at kellene vinni a kávéfőzőt a masik oldalra, de mivel at kell pakolni hozza, az időveszteséget miatt pont ugyan ott vagyok, mintha csak szimplán kihúznam a mixert.

Figyelek en ra, de az ilyen hirtelen dolgait nem látom elore....

2014. okt. 4. 08:37
 8/25 anonim ***** válasza:
66%

Te magad írtad, hogy kímélni akarod. Ha megcsináltok helyette mindent a férjeddel, amit éppen kitalál, ezt szokja (szokta) meg. Mint egy kisgyerek.

Próbálj határokat szabni, pl. ha sütöl-főzöl a konyhában, mondd, hogy szeretsz egyedül tenni-venni, mert kikapcsol stb. addig ha nem muszáj ne használja a konyhát más.

Az én anyósom is ilyen, hogy ő csak segíteni akart, jót akart stb.

2014. okt. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
78%

Semmit nem tudsz csinálni. Idős, együtt is laktok. Megszoksz vagy megszöksz.

Tudom, nem vigasztal, de én anyósom is ilyesmi... A férjemnek mondja, mikor az már köszön el tőle, hogy valamit MAJD meg kellene csinálni (valami = idő- és energiaigényes ház körüli munka). Férjem mondja, hogy oké, anyu, holnap korán eljövök, és megcsinálom. Anyósom erre csak sóhajtozik, jól van, kisfiam, persze, menj csak, értem én... Majd megcsinálom egyedül... Erre persze a férjem marad, és elvégzi a melót, mert anyósom képes, és láncfűrészt, baltát, fúrót vesz a kezébe, amit persze használni nem tud... A férjem egyébként minden reggel elmegy hozzá, legyen az hétköznap, hétvége, vagy ünnepnap, szóval nem arról van szó, hogy kéthavonta találkoznak. Az együttlakásba soha nem mennék bele.

2014. okt. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Persze, hogy kímélni akarom, hiszen ízületi gyulladása van, alig tud mozogni. Ezért is lakik nálunk. Na, akkor majd kitalálok valamit. Pl egy elosztót :D
2014. okt. 4. 08:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!