Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Képesek lennétek a gyereketeke...

Képesek lennétek a gyereketeket/unokátokat nem látogatni hetekig a veszekedés miatt?

Figyelt kérdés

Anyóssal egy lakásban lakunk, a háztartásunk külön. 3 éve megy így! 3 gyereke van, szeretett volna mindhárom életébe erősen beleszólni, ezt nem engedte a másik 2, viszont az én párommal szemben kihasználta hogy mindig hatott nála a bőgés, hisztizés..

2 éves a lányunk, eddig annyiszor lépett be szó nékül anyós az ajtónkon ahányszor akart, pedig nagyon idegesítő volt, hogy még bugyiba rohangáltam reggel de ő már ott libegett..tett.-vett ahogy neki tetszett, mindent úgy akart ránk erőltetni ahogy neki megfelelő lett volna, gyerek holmikat is úgy rendezte ahogy neki épp jó volt, nem törődve azzal hogy kértem, bízza rám...a válasz mindenre hogy csak segít és ha nem tetszik majd visszapakolom...ezzel több kárt csinált mint hasznot.

egy kis baleset során nem voltunk itthon másfél hétig, ezlatt ő minden cuccainba belenézett, átolvasott, mindent elpakolt, és feltakarított, mert szerinte kupi és mocsok volt, igaz nála nem élnek gyerekek, ott mindig rend van, és ha máár pár edényt a gyerek kiszed, vagy a ruhákkal szórakozik épp akkor neki már rendetlen a ház. év elején meguntam hogy mindig mindre beszól, és mindenkinek elterjesztette hogy milyen trehányak vagyunk azaz csak én mert az ő fia dolgozik estig..

egyik januári délután ismét bejött, pakolt, mintha ott se lettem volna, kértem ne tegye nem értette..erre flegmán elkezdett nekem pampogni, hogy milyen mocskos a ház takarítsak alaposabban stb...erre hirtelen annyit mondtam hogy "kifelé innen"

erre úgy megsértődött, hogy azóta nem jön be hozzánk, ha a páromtól akar valamit, bekiabál, a gyerekhez se jön be, akkor látja, amikor megynk valahová és összefutunk. Hozzám konkrétan egy szót se szól, de még köszönni se tud.

azóta megy a leszólogatás, hogy mert ő nem eszik sokszor mert fizeti a rezsit...jelzem, nagyon sokszor felesbe akartunk beleadni, de mindig sunyiba visszahozta a pénzt, a számlát meg eldugta, mondván hogy ennyivel besegít fogadjuk el...hallottuk több embertől a városban, hogy "anyósom mesélte hogy alkoholt ittunk azért volt a baleset a kislánnyal..."...lesült a képemről a bőr, amikor ezt hallottam! és még ő van megsértődve.

Mi erről a véleményetek?


2014. márc. 5. 13:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
48%
Ezek után miért laktok még mindig ott?
2014. márc. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
54%

Olyan vicces, hogy a szegény meny kontra gonosz anyós történetekből mindig hiányzik a meny férje / anyós fia.


Az anyósod olyan, amilyen. Őszinte részvétem, hogy a férjed eddig még nem volt képes kiállni melletted, és lerendezni az anyóst (feltéve, hogy minden úgy van, ahogy leírtad, és valóban neked van igazad).

2014. márc. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
Elérted,amit akartál,mostmár ne bánkódj rajta.Ez már csak kötözködés részedről.Mellesleg megjegyzem én is kivágtam volna.
2014. márc. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
44%
Anyós háza, ő szabályai. És még a rezsit is ő állja? Költözzetek el.
2014. márc. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
22%

Kié az ingatlan tulajdonjoga, kinek van rajta haszonélvezeti joga? Ez dönti el, hogy ott kinek van szava.


Haszonélvezettel terhelt ingatlanban a tulajdonosnak sincs szava, ott csak akkor tartózkodhat, ha a haszonélvező engedi, simán szedhet ezért lakbért.

2014. márc. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

elmondom nem anyós lakása, ő csak "idepakolta"magát akkor amikor mi is költöznmk, hisz akkor voltak apóssal válófélben és a 3 szobás lakásból neki persze hogy azonnal ki kellett menni mert nem voltképes elviselni apóst,aki csak amiatt veszekedett vele mert egy rendes főtt étel nem volt az asztalon mert mindig gépezett anyós...

párom sincs kihagyva, de ő már beleunt abba hogy mindig az anyját szólogassa le. legutóbb pl. az egész áramot kapcsolták le az új, iszákos, nem dolgozó férjével a házban úgy hogy este 6 kor a gyerekkel semmit nemláttunk.

igen szeretnénk külön menni, de azt a legkönnyebb írni,hisz a pénz ugye az égből potyog egy másik lakásra? :)

2014. márc. 5. 14:25
 7/15 anonim ***** válasza:
50%
Mi az, hogy odapakolta magát? Most meg már az új férje is ott lakik?
2014. márc. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
a házat párom nagybáttya adta nekünk, mivel neki egy emeletes lakása van, és örült, hogy elfogadtuk mert többször betörtek, és legalább a ház sem megy tönkre azzal hogy csak van és nem él senki benne.
2014. márc. 5. 14:33
 9/15 A kérdező kommentje:

amikor mi elkezdtnk idepakolni,kérte hadd lakhasson itt ...persze megértettük, és engedtük...ki gondolta volna hogy így fog viselkedni?!

Most az új férje is itt él, aki iszik, és nem dolgozik.

2014. márc. 5. 14:35
 10/15 anonim ***** válasza:
10%
A párod nagybátyja az anyós testvére? Ha igen, akkor sajnos muszáj alkalmazkodnotok, nyilván testvére fontosabb számára, mint unokaöccse.
2014. márc. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!