Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nagyon rossz a kapcsolatom az...

Nagyon rossz a kapcsolatom az anyósomékkal, már fél éve nem is beszélünk, most a férjem el akar válni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Két éve kezdődött az egész, addig nagyon jó volt a viszonyunk, bár anyósom addig is kevergett, de elviselhető volt. De akkor elérte, hogy apósomat is ellenem hangolja és azóta folyamatosan mentek a szemétkedések. Közbe terhes lettem és született egy kisfiúnk, aki most egy éves. Mikor megszültem depressziós voltam és ők a viselkedésükkel még egy lapáttal r tettek és úgy döntöttem megszakítom velük a kapcsolatot magam és a fiam érdekében. A férjem végig tartotta a kapcsolatot a szüleivel és persze őt is ellenem hangolták folyamatosan. Mindig csak veszekszünk miattuk azóta is. A gyereket sem engedem hozzájuk, mert félek, hogy mit csinálnak vele, meg,hogy ellenem hangolják. Mellesleg mindketten szeretik az alkoholt és apósom kiszámíthatatlan ha iszik, félek, hogy bántaná a fiam. Még talán el is tudnám őket viselni, ha tudnám van aki megvéd velük szemben, de a férjem egyáltalán nem áll ki mellettem. Azt mondja mindent el kell viselnem tőlük, mert ők a szülei. Most a férjem kijelentette, ha nem engedem a gyereket elválik. Nem tudom mit tegyek? Ha csak rá gondolok, hogy elviszi teljesen kiborulok, már egész nap csak sírok, remegek az idegtől. Szeretem a férjem, de nem tudom szeretnék e valakivel együtt élni, akire nem számíthatok. Valaki esetleg van hasonló helyzetben? Tudtok tanácsot adni, hogy mit tegyek, vagy mit tennétek a helyemben? Bocsánat ha kicsit sokat írtam, de még ez is csak a töredéke az egésznek. Előre is köszönöm a segítséget és a válaszokat!
2013. dec. 27. 15:47
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Ésszerű határokon belül mindkettőtöknek engednie kell. Te engedd el vele a kisfiatokat, de kösd a lelkére, hogy legyen vele végig. Ne úgy tálald, hogy azért, mert utálod őket és nem akarod, hogy vele maradjanak, hanem azt, amit már korábban is írtam: a kisfiatok még nem ismeri jól a nagyszülőket, egyedül biztosan rosszul érezné magát ott az apja nélkül, akárcsak bármi más idegen helyen.


A férjed pedig - ha már kibékíteni nem tudott téged a szülőkkel - fogadja el, hogy köztetek egyelőre fagyos marad a viszony. Ezt könnyebb lesz elfogadtatni vele, ha a kicsit engeded vele menni a szüleihez.


Ahogy írtad, a szülei szerinted veszekedést akarnak. Ha nem veszed fel, és engedsz ésszerű határokon belül, akkor nem is lesz belőle veszekedés, a szülei pedig elvesztik érdeklődésüket az unoka iránt. Ha viszont még sincs igazad, és tényleg szeretnének a kisfiad nagyszüleiként jól viselkedni, akkor pedig azért nincs okod a veszekedésre.

2013. dec. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!!!!!
2013. dec. 27. 17:02
 13/14 Nádszálkisasszony ***** válasza:
100%
A legalapvető probléma, hogy a férjed nem áll ki melletted. Annak ellenére, hogy látja/látta mit művelnek veled a szülei még téged hurrog le. Hosszútávon, ugyan engedhetsz, de előbb-utóbb úgyis megromlik a kapcslatotok ha ennyire befolyásolható...
2013. dec. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ha ilyen az após,anyós, naná,hogy ne vidd el a gyerekedet!A férjednek ezt meg kéne értenie.Természetesen nem könnyű,hisz a szülei. De a fiad és saját érdekedben inkább a férj menjen, mint a gyerekkel valami gond legyen.
2014. aug. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!