Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért mondogatja ezt az anyósom?

Miért mondogatja ezt az anyósom?

Figyelt kérdés

A férjemnek és nekem is barna szemünk van. Anyósom csaknem minden családi összejövetelen megemlíti, hogy szerették volna, ha a fiuk az „ő szép, kék szemét” örökli, de nem sikerült.

A férjem megkérte, hogy ezt ne mondogassa.

Ennek ellenére legutóbbi családi összejövetelen szintén elmondta, aztán cinkosan a sógorom kék szemű barátnőjéhez fordult: „Nektek még van rá esélyetek!”

Jogos, hogy nekem ez rosszulesik?


júl. 10. 19:22
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
54%

A szemszínt úgy tudom, hogy a nagyszülőktől örököljük, nem a szülőktől.

Itt találtam is egy érdekessséget:

[link]


Lehet kék szemű gyermeketek.


Anyósod, valószínűleg azért a szemszínt hozza fel témaként, mert nem jut eszébe más téma: nem hagyott benne mély nyomot a legutóbbi színházlátogatás, valószínűleg a legutóbb olvasott könyv nem tetszett neki, sem festmény nem fogta meg az utóbbi múzeumban tett látogatáson. :-)

júl. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
93%

A szemszínt nem a nagyszülőktől örököljük, csak épp a domináns-recesszív öröklődés miatt sokszor egy vagy több generációnál nem mutatkozik meg a recesszív gén (esetetekben a kék szemszín).

Nyilván több az esély, ha az egyik szülő biztosan a kék gént tudja csak továbbadni, de két barnaszemű is hordozhatja a recesszív kék gént, és abból lehet kék szemű utód.

Ez volt a tudományos része, emberileg viszont teljesen egyértelmű, hogy anyósod egy hülye... A saját barna szemű utódját azért elviseli, vagy csak a sógornőt kedveli? :)

Én tuti tojnék rá, a férjed helyében szólnék be inkább neki valamit, hogy csendben maradjon végre...

júl. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
91%
Én is megjegyezném, hogy harmincpár év alatt már elfogadhatta volna a tényt, élmény lehetett a fiaként felnőni ha még mindig ezen rugózik...
júl. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez burkoltan azt jelenti, hogy nem fogadta el a fiát.

Ha egy embert nem fogad el az édesanyja, az életre szóló lelki sérülést okoz neki.

júl. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Az is lehet szólni kellene neki végre, hogy szintévesztő.

Amúgy tudom, tényleg idegesítő az ilyen.

Beégett neki, hogy kekszemű gyereket, unokát szeretett volna valami mélyen a pszichéjében rejlő okból.

júl. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor azt kell csinálni, hogy együtt kell sajnálkozni, sopánkodni, hogy pedig mi is hogy szeretnénk, milyen jó lenne de sajnos nem adatott meg.

Ezzel olyan mattot kap, hogy nem tud feszkót generálni, hogy lehet, hogy le is szokik róla.

júl. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
95%
Én a fia helyében a szemébe mondtam volna, hogy egy tisztességes anya olyannak szereti a fiát, amilyen szemű. Azt hiszem, fennakadtak volna a vén boszorkány kék szemei.
júl. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt kell hogy mondjam hogy teljes mértékben hülye.


Nem kell foglalkozni vele, esetleg ha nem áll le és tovább fojtatja, akkor egy szépen meg fogalmazott aranyköpéssel kell válaszolni

júl. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
83%

Nem kell járni hozzájuk, probléma megoldva.


Én nem keresek olyan emberek társaságát, akivel nem érzem jól magam, tök mindegy, hogy a családom vagy a vőlegényemé.

júl. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
13%
legközelebb, amikor mondja, izomból meg kell fejelni
júl. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!