Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rosszat tesznek azzal ha...

Rosszat tesznek azzal ha állandóan azt mondogatják hogy milyen lusta vagyok ?

Figyelt kérdés
Állandóan megkapom hogy nem csinálok semmit ès lusta vagyok . Èn úgy veszem èszre hogy ettől csak mègjobban el megy a kedvem. Szoktam vègezni házimunkát , napi szinten össze pakolok , elmosogatok ,mosok ,teregetek. Kb 3 naponta porszívózok , hetente letörölgetek , fűrdőt takarítok , gazolok , virágokat ültetek ... Ès megkapom hogy nem csinálok semmit mert kb a házimunkával vègzek 3-4 óra alatt, aztán telefonozok . 21 L

2022. ápr. 22. 11:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%

Rosszat.

Minden gyerekneveléssel foglalkozó könyvben benne van, hogy ezek önbeteljesítő jóslatok. Épp ezért kell dicsérni a gyereket.

Egyébként nemcsak gyereknél, de kisebb mértékben felnőttnél is így hatnak ezek. Vagyis pl. házasságban szapulni a másikat, vagy főnöknek szidnia a beosztottját ugyanígy teljes öngól. Ehhez képest nagyon gyakran ez megy. Sajnos Magyarországon nagyon alacsony a pszichológiai kultúra.

2022. ápr. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
9%

Ha jól értem, akkor van a haz körüli amiket felsoroltál és a telefonozás.


Munkahely vagy iskola?

Talán ezért mondják hogy lusta vagy. (eljárni dolgozni munkahelyre vagy tanulni)

2022. ápr. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
30%
Igen.
2022. ápr. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
1: de egy 21éves már messze nem gyereknevelés tárgya....
2022. ápr. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

4-re:

Mint írtam, ez így működik felnőtteknél is. Legföljebb gyengébb a hatása.

Nyilván legnagyobb hatással egy 0-6 éves gyerekre lenne. De még egy 21 évesre is jelentős hatása van, sőt egy 30-40 éves emberre is lenne érezhető hatása.

Gyakorlatilag akkor nincs hatása, amikor az ember már öreg és makacs, mondjuk 60 év felett.

2022. ápr. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket én is megkaptam, aztán mikor elköltöztem, kiderült, hogy mégsem voltam olyan lusta, mert akkor látszott igazán, mennyi mindent csináltam, mikor már Anyura maradt az is.
2022. ápr. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Jelenleg nincs munkahelyem de volt
2022. ápr. 22. 12:18
 8/12 anonim ***** válasza:
46%
De remélem, folyamatosan keresel, nem?
2022. ápr. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
67%
#8-as jól sejthet valamit. :) Bizonyára nem a ház körüli munkák kapcsán piszkálnak, hanem a perspektívátlan létezés miatt. Ettől persze még nem szép vagy épp hasznos dolog lustázni valakit, de 21 évesen már kezdhetnél valamit az életeddel.
2022. ápr. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Akkor miböl élsz?
2022. ápr. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!