Meddig lehet ezt eltitkolni? Ti mit tennétek?
A gyerkőcömről már lassan 1 éve tudjuk, hogy autista.
A családban mindenki be van avatva, kivéve apósom.
Ő daganatos beteg és anyósom arra kért, hogy ne mondjuk el neki a gyerkőc állapotát, mert az visszavetné apósomat a gyógyulásban. Érzelmileg ígyis ki van készülve.
Én ezt megértettem.
Viszont, ahogy nő a gyerkőc egyre több tünete van, egyre feltűnőbb, hogy másként fejlődik.
A rokonok szeretnének velünk találkozni, de mi nem veszünk részt semmilyen eseményen, hisz a gyerkőc nem érzi jól magát idegenek között. Még a játszótérre sem megy be, ha màs gyerek ott van. Boltba sem hajlandó bemenni.
Apósom pedig nem érti, miért nem megyünk a rokonokhoz és zokon veszi, hogy ennyire távolságtartóak vagyunk.
Lassan oviba megy a gyerkőc (speciális ovi), majd arról is hazudjak, hogy hová jàr, nehogy kiderüljön az igazság?
Én màr nagyon bele fáradtam ebbe a hazudozásba. Érzem, hogy ez màr nem tartható sokáig.
Viszont anyósom és a férjem nem akarják elmondani apósnak az igazat. Részben megértem, mert tényleg nagyon labilis érzelmileg...
De meddig lehet ezt eltitkolni?
Én màr olyan rosszul érzem magam emiatt.
Azt kell megértetni anyóssal, férjjel, hogy a titkolózás, aminek az okát sem tudja/érti éppúgy árt neki, mint az igazság. Sőt, lehet, jobban.
Az unoka állapotán esetleg lehet szépíteni.
Dehát erről senki sem tehet.Ez egy állapot.Az meg,hogy hogy áll hozzá,arról már tehet.
És nem attól fog meggyógyulni, vagy meghalni apósod,hogy az unokája autista.
Szerintem a fö gond, hogy a gyerek nem kap kellö fejlesztést, sokkal kevesebb problémája lenne, ha rendesen fogallkozna vele szakember.
A családban van több autista, korán kezték náluk a fejlesztést, és nagyon sokat számít, a legtöbb közülük teljesen normális életet él, rendes iskolában tanul minden különösebb probléma nélkül.
Itt nem az após állapota a fö probléma, hanem hogy "titkolni" akarjátok, ahelyett, hogy a gyerek érdekeit néznétek.
5, hivatalos diagnózist nem adnak ki róla, de egy szakember pl a szakszolgálatnál kb ránézésre megmondja. A diagnózis kiállítása pusztán bürokrácia. Illetve max annyi a kérdés, hogy értfogy vagy autista lesz a papíron.
4es, az autizmus egy elég széles spektrum. Vannak magasan funkcionálók, akikne jóformán csak vannak hülye beütéseik de amúgy tök normálisak, és vannak súlyos értelmi fogyatékosok is köztük. Így távolról kijelenteni, hogy fejlesztéssel semmi gondjuk nem lenne, elég bátor, vagy inkább botor dolog.
Kérdező!
Ilyen helyzetben én azt mondanám, hogy ha a férj nem hajlandó felvállani a saját cslaádjában ezt a konfliktust, akkor hazudozzon ő, téged meg hagyjanak békén a témával.
Vagy mond meg kerek perec férjednek és anyósodnak, hogy neked elég volt a hazudozásból, meg egyébként is, a sztoriból az jön le, hogy apósnak baromi rosszul esik, hogy azt látja, hogy gyakorlatilag kerüli őt a saját fia és családja... őszintén, ez jobb, mint az, hogy van egy beteg unokája, de amúgy őszinte és szeretetteljes kapcsolatok vannak a családban? Én nem gondolom.
Felnőtt férfi, csak meg tud birkózni a gondolattal, hogy az unokája bizony speciális.
Annál fájóbb dolgot viszont aligha lehetne tenni, mint hogy azt mutatjuk, hogy kerüljük őt, és nem áruljuk el az okát sem, hogy miért..
4-es! Kap fejlesztést a gyerkőc. 1,5 éves kora óta jàrunk a korai fejlesztőbe, azóta pedig autizmus specifikus fejlesztést kap.
De, tudod az autizmusnak vannak fokozatai. A súlyos értelmi fogyatékostól a zseni kategóriáig...
5-ös! Az autizmust 18 hónapos kortól màr lehet diagnosztizálni, amennyiben egyértelműen autizmus áll fenn.
Ha csak néhány autisztikus tünete van a gyereknek, akkor szokták húzni-halasztani a dolgot, hátha majd megszűnnek a tünetek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!