Anyósom szerint az esküvőt a szülőknek kell fizetni?
Tudom még nem anyósom. Párommal mikor megyünk ebédre hozzájuk mindig feljön az esküvő téma. Mondjuk érthető 6 éve vagyunk már együtt és 1 éve jegyzett el.
Anyósom szerint az esküvőt a szülőknek kell fizetni, mindig is a szülők álták. Én nem tartom jó ötletnek hogy ők fizessék. És amikor jeleztem neki hogy nem szeretnénk anyagi támogatást, akkor felcsattant hogy értsem meg hogy ezt a szülők szokták fizetni, általában a fiú szülei, illetve szülők dolga szervezni az egészet.
Hát én nem tudom, hogy ez most hogyan van. De nem igazán szeretném azt hogy bele szóljon abba, amit mi párommal elképzeltünk. Mert anyósnak ez nem tetszik, szó sem lehet arról amit mi kigondultunk. Pl mi nem szeretnénk nyáron tartani a kánikula miatt, de ő nyáron szeretné, mert szerinte nyáron a legszebb. Azon is kiakadt hogy nem lesz templomi esküvő. Párommal átbeszéltük és már neki is kezd elege lenni ebből. Igazából anyagi támogatást sem nagyon szeretnék, max akkor ha túl lépünk a kereten.
Nem tudom hogy ez most hogy van, de szerintem nem így ahogyan anyós gondolja.
Régen valóban ez volt a szokás (nem persze ez is régiónként, családobként változhatott) , főleg azért, mert a fiatal pár nem tudta volna miből fizetni 18-20 évesen, esetleg a huszas évei elején, hiszen még alig/sosem dolgoztak, sokszor együtt sem éltek a házasság előtt.
Ma már az házasodási életkor is kitolódott, sokan összeköltöznek az esküvő előtt, dolgoznak éveket stb. Egyszerűen átalakultak a szokások.
Mindkettőre ismerek példát, a szülők fizették (tavaly volt), kicsit beleszóltak, főleg a vendéglistába, sok falubelit, rokont illett meghívni, hiába nem beszéltek velük évek óta. De ismerek olyat is, aki teljesen szülői támogatás nélkül, saját maga fizette.
Mi idén magunknak fizettük (30 évesek vagyunk, évek óta dolgozunk és évek óta együtt élünk), ragaszkodtunk hozzá, hogy magunknak álljuk az esküvőnk költségeit. A szervezésbe senki sem szólt bele, sőt, segítettek, amiben csak tudtak, önként felajánlották. Végül a szüleink nászajándéknak nagyobb összeget adtak, így járultak hozzá a költségekhez, az ő szavaikkal élve 😊
A párodnak kell leállítani. Akár azzal, hogy nem is beszél velük, csak már akkor, mikor az elrendezett esküvőtök meghívóját nyújtjátok át.
De…
Mi elfogadtuk a felajánlásukat. Idén volt az esküvőnk. Sok mindenbe beleszólt, de mindig leállítottam. Volt amit ráhagytam, hadd legyen öröme benne (vendéglista). A legtöbb dolgot én rajta kívül intéztem el, így rendeztük le az esetleges viszályt. Ruha, zenekar, meghívó, dekor. Ezeket mond lefoglaltam/megvettem magamnak, mielőtt megnyikkanhatott volna. Kénytelen volt elfogadni, különben lemondtunk volna mindent és meg se lettek volna hívva.
Az én szüleimnek az apám szülei fizették, semmi beleszólása nem volt szüleimnek. Lett volna rá pénzük anyu 14, apu 21 éves kora óta dolgozott, 21 és 24 évesen házasodtak). DE anyu gyűlölte minden percét, neki szinte csak a szülei és testvérei lehettek ott. Egy barátot, senki távolabbi rokont nem engedtek meghívni. Apu rokonsága viszont ott volt... Ez szokás volt és el kellett fogadni.
Viszont ez már lassan 30 éve volt, a mai világban már nem vadidegen rokonakat, hanem olyan családtagokat és barátokat szokás meghívni, akit szeret és ismer az ifjú pár.
Szerintem ezt csak úgy lehet megoldani, hogy teljes kihagyjátok a szervezésből az anyóst. Semmibe nem szabad belevonni, titokban kell szervezni. Majd ha minden kész, akkor a meghívót megkapja. Más megoldás nincs erre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!