Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Az előbb találkoztam egy...

Az előbb találkoztam egy rókával. Végződhetett volna máshogy az eset?

Figyelt kérdés

Diák vagyok, viszont vállaltam egy munkát telephelyen, mint biztonsági őr.

Az előbb itt volt egy róka.

Ki kellett mennem a portáról, és amikor mentem vissza, azt láttam, hogy egy róka van a porta előtt, de amint meglátott, menekülőre fogta a dolgot, kibújt a kerítés alól, majd megállt az utcán. Odamentem a kerítéshez, rákiabáltam, és elszaladt.


A kérdésem az, hogy végződhetett volna-e másként az eset, pl. megtámad?

Visszajön-e?


A másik kérdés, minek jött ide? Van itt a telephelyen pár macska, akiket etetnek is a munkások, meg pár kolléga. A macskáknak kitett kaja vonzotta őket ide, vagy esetleg a macskák kellenek neki? Vannak kölyökmacskák is.


Kicsit félelmetes volt egy vadállattal találkozni így éjszaka.

😅

Tippeket, tanácsokat szívesen fogadok, mit tegyek legközelebb, ha ismét találkoznék rókával.


tegnap 20:58
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Városi rókák is vannak, a természetben lévő élőhelyek fogyatkozása miatt. Értelmes állatok, feltalálják magukat a településen is. Haverkodni épp nem kell vele, de félni sem kell tőle. Nyugi, nem fog bántani, ő tart jobban tőled.
tegnap 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
77%
A róka nem támad meg. Az esetek 99%-ában elszalad az ember elől, ha nem, akkor inkább te szaladj el, nehogy veszett legyen.
tegnap 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

De ha veszett, akkor annak csak az a jele, hogy barátsàgos, és nem szalad el?

Vagy van olyan veszett példány, aki 15 méterről nekem szalad?


Amúgy ma este már nem láttam ezt a rókát többet. Úgy értem, szerintem a második ugyanaz volt, akiről kiírtam a kérdést.


Mindkét alkalommal az volt a reakciója, hogy elment, mikor meglátott.

Második alkalommal próbált elbújni, de ez nem jött össze, szóval magától lelépett.


Úgy tűnik, ez egy egészséges róka, mert aszerint viselkedik, ahogy leírtátok, kerül engem, és nem támadott meg.

tegnap 23:40
 14/20 anonim ***** válasza:
57%
Legközelebb dobj neki pár falatot. Ha szerencséd van, még közelebb is jön hozzád. Simogatni garantáltan nem fogod, bár angliában vannak kézhez szokott rókák
tegnap 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
50%
És harmadszorra, nincsenek veszett rókák Magyarországon
tegnap 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
65%
15# Oké, nem tudunk jelen percben veszett rókáról, de én azért nem kockáztatnám egy 100%-ban halálos kimenetelű betegség elkapását.
tegnap 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Igaz. 👍 Amúgy se baszogassuk a természetet
ma 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Katona Dius ***** válasza:

A róka elég félős. Ha nincs megveszve, elszalad előled. Valószínűleg a macska kajára (nem a macskára!) megy, mert éhes. Gondolom így, hogy jön a hideg, nehezebben talál ételt magának.

Ha meglátja, hogy közeledsz hozzá (a porta felé), úgyis elszalad.

ma 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
ma 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

A róka távolságtartó, de olyan szinten elfoglaltuk már azt a teret is, ahol a rókák élnek, hogy azok kénytelenek voltak alkalmazkodni.

Nem igaz, hogy nem megy az ember közelébe, ahhoz már nincs elég nagy terület, hogy messzire elkerülje az embert.

Sunnyogva megközelíti az embert, de éber fel van készülve a menekülésre, elrejtőzésre, ami nem mindig sikerül.

A veszettség az idegrendszert támadja meg, nem jó kifejezés, hogy a veszett állat barátságos, mert nem az, a viselkedése lehet árulkodó ( rossz mozgáskoordináció, éberség hiánya, nyálfolyás, stb - azért nem menekül, mert a vírus az agyműködést teszi tönkre).


Néhány éve egy kis csatorna partján megjelent egy süldő róka, az eldobált törpeharcsákat gyűjtögette.

Éber volt, figyelt, ha kellett azonnal menekült, beugrott a bozótba, de néhány méterre megközelített bennünket, és ha talált egy törpeharcsát, gyorsan eliszkolt vele.

Rájött, hogy így kaját szerezni akkor van jobb esélye, ha még az ember is ott van, mert volt konkurencia, a gólyák is ott keresgéltek, ahol volt pecás a közelben, de a patkányok is gyorsan megtanulják, hol lehet friss húst szerezni.

A róka fiatal volt, gyaníthatóan nem tűl ügyes vadász, vagy csak okos ahhoz, hogy könnyebben zsákmányhoz jusson.

Az egyik délután egyedül voltam kint, belátható távolságon belül nem volt másik horgász.

A keszeges merítőhálóm le volt rakva a fűbe, a parttal párhuzamosan, a látómezőmben csak a nyél vége volt benne.

Kapás nem nagyon volt, bele is feledkeztem a gondolataimba, egyszer látom, hogy a merítőnyél elkezd csúszni a fűben.

Oldalra nézek, ott áll a róka, tőlem három méterre, szájában a könnyű merítőfej.

Mindketten meglepődtünk, a róka elejtette a merítőt, én meg rászóltam meglepetésemben.Erre ismét ráharapott a merítőfejre, és elkezdett futni vele a susnyás felé.

El is vitte 4-5 méterre, de amikor befutott sűrű növények közé, ott már nem tudta tovább vinni, elengedte.

Gondolom, mivel nem talált törpeharcsát, a hal szagú merítőfej megzavarta, és úgy döntött, ha le is bukott, a zsákmányt viszi...

ma 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!