Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Az előbb találkoztam egy...

Az előbb találkoztam egy rókával. Végződhetett volna máshogy az eset?

Figyelt kérdés

Diák vagyok, viszont vállaltam egy munkát telephelyen, mint biztonsági őr.

Az előbb itt volt egy róka.

Ki kellett mennem a portáról, és amikor mentem vissza, azt láttam, hogy egy róka van a porta előtt, de amint meglátott, menekülőre fogta a dolgot, kibújt a kerítés alól, majd megállt az utcán. Odamentem a kerítéshez, rákiabáltam, és elszaladt.


A kérdésem az, hogy végződhetett volna-e másként az eset, pl. megtámad?

Visszajön-e?


A másik kérdés, minek jött ide? Van itt a telephelyen pár macska, akiket etetnek is a munkások, meg pár kolléga. A macskáknak kitett kaja vonzotta őket ide, vagy esetleg a macskák kellenek neki? Vannak kölyökmacskák is.


Kicsit félelmetes volt egy vadállattal találkozni így éjszaka.

😅

Tippeket, tanácsokat szívesen fogadok, mit tegyek legközelebb, ha ismét találkoznék rókával.


tegnap 20:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%

Ez csak egy róka. Nálunk minden nap van a kertünkben mert a szomszédokban valaki eteti őket.

Veszett róka évtizedek óta nincs Magyarországon

tegnap 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
95%
Dehogy támad meg xd
tegnap 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Megint láttam! Szerintem most máshol jött be.

Hát remélem, nem támad meg engem.

Félek az állatoktól.


De plusz érv ez a tanulás mellett, hogy olyan szakmám legyen, amiben nem kell vadállatokkal foglalkozni.

tegnap 21:10
 4/20 anonim ***** válasza:
98%
Ha nem veszett, nem fog megtámadni. Ha veszett, akkor gyanúsan barátságos és nem szalad el előled. Odavonzhatja a macskáknak kitett étel, vagy a rágcsálók, esetleg az egész telephely tartozhat a territóriumához, amit rendszeresen körbejár.
tegnap 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Amúgy fél ez a róka, láttam, hogy próbál elbújni.

Amúgy elment a szemem elől.


De akkor ez róka nem fog bántani?


Eddig kétszer is elment, amikor meglátott.

tegnap 21:14
 6/20 anonim ***** válasza:
95%
Én egész életemben a körúton belül éltem, itt nevelkedtem de ennyire belpesti arccal még nem találkoztam mint a kérdező
tegnap 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
88%

Pedig vadállatokkal foglalkozni egy gyönyörű szakma. Simán lennék valaki aki mondjuk vadállatokat figyel, mint számítógép előtt görnyedni. A róka például állítólag intelligensebb, mint bármelyik háziasított kutya, hisz vadállatként alkalmazkodik az emberhez. Míg egy domesztikált kutya jó eséllyel elpusztul a vadonban az ember nélkül, a rokának mind az ember által épített környezet, mind a vadon hazai terep.

Megint: félni nem kell tőle, nincsenek veszett rókák Magyarországon 🦊

tegnap 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Okés, hiszek nektek!
tegnap 21:19
 9/20 anonim ***** válasza:
92%
Nem bánt, nyugi. Jobban fel az tőled, mint te tőle. A macskakajára megy.
tegnap 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 retektorta ***** válasza:
96%

"Ha veszett, akkor gyanúsan barátságos és nem szalad el előled."

Ezt egyébként tudják nem veszett rókák is, akik megszokták az embert, és kaját koldulnak. Szlovákiában túraútvonalak mellett előfordul rendszeresen.

tegnap 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!