Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Valaki tartott már mexikói...

Éáé kérdése:

Valaki tartott már mexikói farkaskutyát (Calupoh-t), milyen tapasztalatok vannak vele kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Életemben egyszer láttam élőben ilyen kutyát tavaly Horvátországban, és hihetetlenül gyönyörű volt élőben, arra gondoltam, hogy szeretnék én is tartani egyett azonban tisztában vagyok vele, hogy azért ez az állat nagyobb felelősség lehet, mint az átlag kutyák, hiszen, a Calupoh fajta közelebb áll a farkashoz mintsem a kutyához.

Valaki esetleg tartott már ilyen farkaskutyát? Milyen tapasztalatok vannak vele ?



aug. 2. 16:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez a kutyafajta egyáltalán nem kezdőknek való borzalmasan nagy intelligenciával rendelkezned a hatalmas mozgás igényük és temperamentumok van. Szerintem gyönyörűek ez tényes való de én például nem tartanám nagyon szeretnek szökni és mivel farkaskutya nagyon nagy vadász ösztönük is van nagyon tapasztalt fajtához értő gazdira van szükségük.
aug. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia,


szerintem a csehszlovák farkaskutyához hasonló temperamentumú lehet, ergo nem gondolnám, hogy olyan lehetetlen a tartása, de készülj arra, hogy teljes kontrollod nem valószínűleg lesz. Ennek ellenére jó társ, és az átlag kutyánál több idő és energia.

Ha nem zavar, hogy makacs a kutya, és a szocializációját nagyon meg kell nyomni, már a legelejétől, akkor vágj neki a kerítés megerősítésének!:)

Sajnálom, hogy nem éppen a kérdésre válaszoltam, de nekem az a tapasztalatom, hogy egy közös van minden ilyen “farkaskutyában” az pedig a makacsság, viszont nagyon ragaszkodnak.

És mivel itthon nem népszerű fajta, az emberek tudatlansága, és hozzá nem értése meg tudja nehezíteni a dolgod.

Láss példának akár engem.

aug. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
1-es 2-es. Köszönöm a válaszokat. Igazából hasonló válaszokra számítottam, és valószínűleg hasonló lehet mint a csehszlovák farkaskutya.
aug. 12. 08:49

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!