Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Miért hagyják hogy Magyarorszá...

Miért hagyják hogy Magyarországra visszajöjjenek az ilyen haszontalan ragadozó vadálatok mint az aranysakál?

Figyelt kérdés
Most is olvastam hogy széttéptek egy kutyát pesten, ha lenne rá hatalmam én a vadászokkal kilövetnék minden ilyen vackot ami ide bejön, medve, farkas, sakál stb. csak veszélyessé teszik az életet.

júl. 10. 13:23
 1/7 UlfOrmson ***** válasza:
100%
Talán azért, mert az őshonos fauna része. Kordában tartja a vadállományt. Már az ember megjelenése előtt is itt éltek, nem kártékonyabbak, mint a Homo sapiens sapiens
júl. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem inkább a kóbor kutyákat kellene kilőni. Sokkal több gondot és tragédiát okoznak, mint bármilyen vadállat, és ők a természet egyensúlyához sem tartoznak hozzá.
júl. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A kutyák egymásra is rátámadnak. Egyszer az ablakból néztem végig, ahogy egy sunyi kóbor kutya rátámadt egy kiskutyára, akit egy lány sétáltatott. Szerencsére egy férfi gyorsan odament és közbelépett, mert én a nagyedikről nem sok mindent tudtam tenni. Aranysakálok nem dzsanáznak csak úgy mindenhol.
júl. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"én a vadászokkal kilövetnék"


Amit meg is tesznek, csak nem gyakoris pistike utasítására. Az a szó, hogy vadgazdálkodás mond valamit?

júl. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedben leírtad a választ is: VISSZAjönnek. Volt egy működő táplálékhálózat, amibe az ember jól belebarmolt. A ragadozók nem kártékonyak, megvan a maguk helye és szerepe. Szerinted mi a hatékonyabb: ha a hivatásos vadász próbálja kilőni a gyengébb növényevőket vagy ha a farkas próbálkozik ezzel? Egy normális rendszerben ezt a feladatot ellátják a ragadozók, nem lenne szükség arra, hogy a vadgazdálkodó ezzel foglalkozzon. Előfordulhat, hogy ritkítani kell az állományukat, de ezt általában az egyszeri GYK kérdezőnél nagyobb vadgazdálkodási és ökológiai ismeretekkel rendelkező emberek döntik el.

Az ember életét pedig legfeljebb a medvék tehetik veszélyessé, de itthon viszonylag kevés olyan élőhely van, ahol alapvetően tartósan jól éreznék magukat. A farkas kerüli az embert, az aranysakál meg kb. annyira veszélyes, mint a rókák.

júl. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Milyen alapon formálnál te jogot arra, hogy eldöntsd, milyen állatok élhetnek a természetben, és melyek nem?

A ragadozóknak is megvan a funkciójuk, bár az ember miatt beszűkült az életterük, így a medvék lehetnek veszélyesek, de pl farkast ritkán lát az ember, pedig az utóbbi években azokból is van ismét nálunk is néhány család.

Az aranysakál az előzőekkel ellrntétben a vadgazdálkodók szerint sem kívánatos, dúvad, lövik is, ha puska elé kerül, csakhogy bem buta állat, kiválóan rejtőzködik, és kerüli az embert.

Azt már eljátszottuk sok esetben, hogy bizonyos állatokat kipécéztünk, hogy arra nincs szükség, és amikor eltűntek, kiderült, hogy de, mégis van funkciójuk a természetben.

júl. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Máskor meg panaszkodnak az emberek, hogy eltűntek a természetes ragadozók az országból...
júl. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!