Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Vadmacska a kertemben?

Vadmacska a kertemben?

Figyelt kérdés

Budapest külső kerülete, családi házas környék. Nem messze van természetvédelmi terület. Rókák sokszor bejárnak a környékre. Újabban járkál a környéken egy magányos macska. Kb minden háznál lakik macska, mindenki tudja, hova tartoznak. Ez az új a semmiből jelent meg, teljesen ismeretlen, biztos, hogy nincs gazdája. Többen etetik a környékről. Nagyon félénk, a teraszra fel szokott jönni, illetve ott alszik, max annyit elvisel néha, ha valaki mozdulatlanul ül a teraszon, ez is előrelépés nála. Az egyik lábára sántít, szerettük volna elvinni orvoshoz. Pénteken bement a házba. Ezt, mint kiderült, hibásan, a bizalom jeleként értelmeztük, emiatt húgom megpróbálta felemelni, hogy orvoshoz vihessük. Ekkor szörnyen bevadult, megharapta a kezét, karmolt, tört-zúzott, mindenre felurgált, de kb a plafonig, láthatóan pánikba esett. Végül sikerült kitessékelni. Rengeteg macskát ismerek, kijáróst, falusit, szobacicát, ilyen viselkedést nem láttam még. Éjszaka sír, de inkább ilyen repedtfazék hangon ordít. Ilyet se hallottam még házimacskától. Valahogy az arca se olyan cicás, mondtam is, hogy olyan, mint egy manul, vagy hiúz, ilyesmi.

Felmerült bennem, hogy lehet, hogy vadmacska? Vagy hibrid? A farka is mintha dúsabb lenne, de annyira nem sikerült ezt megfigyelnem. De úgy tudom, a vadmacska rejtőzködő életmódot folytat, tehát nem tudom, előfordulhat-e egyáltalán városban, még akkor is, ha kertváros.

Ja, másnap is a terasz alatt ült kajára várva.

Tesóm tetanuszt, veszettség oltást megkapta.



jún. 11. 16:10
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Vadmacska kizárt, hogy emberi szem ele kerül, max.holtan.

Vagy természetbúvárnak, aki dikrekt figyeli.

júl. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!