Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Miért van ennyi őz Magyarorszá...

Miért van ennyi őz Magyarországon?

Figyelt kérdés
Az elmúlt 50 évben 140 ezerről 380 ezerre nőtt a populáció létszáma, miért van ilyen sok? Miért nem hasznosítunk többet?

máj. 1. 19:40
 1/7 anonim ***** válasza:
31%
Miért zavar? Állj vadásznak te is akkor.
máj. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%
tényleg túl vannak szaporodva
máj. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mesterségesen túlszaporítják őket a vadászok,hogy több legyen a díjnyertes bak.

Télen etetik, a betegeket kilövik (gyérítés), tehát jó a génállomány. Ragadozó szinte nincs.

Ezért. Jól fizet a vadászat.

máj. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Grimfox ***** válasza:
79%
Nincs természetes ragadozó, az erdők, ahol eredetileg élnek, zsugorodnak, ezért magányos életmód helyett csapatokba tömörülnek, emellett télen etetve vannak. Ezek lehetővé teszik az állomány növekedését.
máj. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
4es, a társasági élet is jellemző rájuk alapból is, nem csak emiatt.
máj. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Grimfox ***** válasza:
89%
Eredetileg magányosan élnek, és saját területük van. Ez a párzási időszakban persze változik, és a suta, és a gida is együtt járnak egy darabig. De a bakok kifejezetten magányosan élnek. Ehelyett látható az utóbbi évtizedekben, a nagy monokultúrás gazdálkodás hatására az, hogy akár 50 fős csapatokba is összegyűlnek, és kevertern vannak bakok, és suták is, párzási időszakon kívül. Vadgazdamérnökin anno még azt tanították, hogy ez nem a természetes életmódjuk.
máj. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
71%
Az őz nyáron jellemzően magányosan, vagy kis családi csoportokban él, például suta az őzgidáival; ősztől tavaszig azonban kisebb-nagyobb csapatokat (rudli) formálnak. A nagyobb csapatok összetétele folyamatosan változik. Erdei területeken 4-8 egyedből, nyílt mezőgazdasági területeken 40-90 tagból álló csoportok is kialakulhatnak. A csoportképzés mértéke az élőhely jellegétől (fedettség és táplálékforrások) és az állomány sűrűségtől is függ. A tél folyamán a nyílt területeken a táplálékban gazdagabb részeken koncentrálódnak. A vadászati és vadbiológiai irodalom megkülönböztet „erdei” és „mezei” őzet, melyeket ökotípusnak is szoktak tekinteni. A kettő közötti különbségnek azonban genetikai okát nem lehet kimutatni. Valószínű, hogy a környezethez való rugalmas alkalmazkodás (viselkedés), illetve a jobb táplálékellátottság (nagyobb testméretek és szaporodás) az oka. Az őz szabad területen mintegy 10 évig is elélhet. Állat- és vadaskerti adatok alapján 15-17 év lehet a legnagyobb élettartam.
máj. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!