Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mi a véleményetek a cirkuszról...

Mi a véleményetek a cirkuszról? Szerintetek normális hogy vad állatokat kényszerítünk ilyesmikre?

Figyelt kérdés
2021. okt. 6. 22:53
1 2
 1/13 anonim válasza:
73%
Nem, egyáltalán nem.
2021. okt. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
Nekem tetszik a cirkusz hangulata, de igen, jobb lenne állatok nélkül. Főleg amikor beöltöztették a medvét bohócnak, Moszkvában láttam ilyet. Nagyon ízléstelen volt az én szememnek.
2021. okt. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
36%

Nem, nem normális! Egyszer, amikor a városunkba utaztak, szemtanúja voltam a következőnek: nagyon meleg nyári nap volt. Néhány gyerek megpróbálta vízzel kínálni az elefántot. Az őr rájukszólt, hogy ne tegyék, mert nem fog szót fogadni az előadás alatt!

Tehát az étel, ital a jutalom, amiért "szót fogad". Azóta nem voltam cirkuszban!

2021. okt. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%
Túllihegitek ezt, Magyarországon nem ez a jellemző. Kutyákkal vagy lovakkal szerepelnek, ezeket nemcsak a cirkuszokban szokás beidomitani. Mennyivel jobb, ha valaki a saját kutyáját tanitja be? Ahol bőven használnak állatokat, azokba nem láthatunk bele, azok kinai és délkelet-ázsiai cirkuszok. Ahol medvéket, majmokat és más állatokat kinoznak, azok nem az európai cirkuszok .
2021. okt. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
61%
Nem normális!Rabság😥
2021. okt. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem állatfüggő. Pl most nyáron voltam Keszthelyen cirkuszban, talán csak 2 vagy 3 darab volt, amiben állatok szerepeltek és azok közt is csak egyszerű mutatványok, pl kutyusok ugráltak át karikákon, meg fel dobogókra. Szerintem ezzel nincs gond, viszont pl elefánt, medve stb. pláne tudván, hogy milyen összetett és nem természetes mutatványokat kell megtanulniuk szerintem nem normális. Nem értek velük egyet.
2021. okt. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
23%
Be kéne zárni az összeset ahol egzotikus állatok vannak. Kezdve a nemzetivel és a kötél is kijárna a szadai elefántos történések után.
2021. okt. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%
Ők már rég nem vadállatok. Generációk óta ebben nőnek fel, nem ismerik a más fajta életet, a természetben életképtelenek lennének. Egyébként a kutyák is pont így vannak. Ők is életképtelenek a természetben, kihalt a vadászösztönük, nem képesek préda elejtésére, trükköket tanítunk nekik és nézzük őket, hogy jajjdecukik. Félre ne érts, elítélem az állatkínzást, meg a kis ketrecben tartást, meg egyéb dolgokat is, de ha az elefánt idomítása rossz dolog, akkor a kutyák trükkökre, behódolásra, hülye jelmezekbe öltöztetése, szőrének festése stb miért nem? Az ember minden állatot kihasznál. Meg lehet nézni a cirkuszban "használt" állatokat a saját élőhelyükön. Az elefántokat teherhordásra kényszerítik, bele vág a lánc a kikötött lábukba, elfertőződik, sokszor amputálni kell. A tigrisek a kihaláshoz közel vannak, folyamatosan vadásszák őket, medvecsapdával ejtik el őket. Van, hogy az állat a saját lábát rágja le, a túlélés érdekében. Szóval persze nem jó dolog, hogy a cirkuszban állatok vannak, de ez még mindig jobb annál, ami nagy eséllyel az eredeti élőhelyükön lenne velük. A cirkuszi állatok bántalmazása, ütéssel nevelése meg már nem divat(csak nagyon szar helyeken), sőt, az idomár és az állat között kötelék alakul ki a normális cirkuszokban.
2021. okt. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
48%

Jártam ázsiában, tudom milyen körülmények között tartják ott ezeket az állatokat. De azért mert az egyik barbár másnak még nem kell annak lennie.

Konkrétan akkora helyen tartják, szállítják az elefántokat ami egy kutyának is kicsi lenne.


Ha olyan jól tartják ezeket az állatok, miert nyomoznak állatkínzás miatt a ‘legnagyobb’ cirkusz ellen?

[link]

2021. okt. 7. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
15%
Teljesen normális. A cirkusz erre való.
2021. okt. 7. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!