Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Elméleti kérdés! Van-e esélye...

Elméleti kérdés! Van-e esélye egy 80 kilós,190 cm magas, átlagos fizikumú, fegyvertelen embernek túlélni az alábbi állatok támadásait?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy emberünk egy 80 kg testsúlyú, 190 cm magas férfi, aki heti 2-3 órát sportol (futás), de nem űz küzdősportot és nincs egyéb harcászati tapasztalata sem.


Az alábbi három állat közül melyiknél van esélye hősünknek arra, hogy fegyvertelenül (még botja sincs), a puszta emberi erejét kihasználva túlélje az alábbi állattal való találkozást?


- egy 30 kg testtömegű eurázsiai hiúz

- egy 60 kg testtömegű ajakos medve

- egy 40 kg testtömegű hópárduc.



2020. ápr. 19. 22:02
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
94%
Egyiknél sem
2020. ápr. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
A medvénél biztos nincs esélye, de a többire sem fogadnék.
2020. ápr. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Hulla mind1 milyen erős vagy mennyit sportol, az emberiség túlélési stratégiaként az agyát használja. Ha értesz az állatokhoz bármelyik találkozás karcolás nélkül lerendezhető. Mondjuk ebből a 3ból kapásból mindegyik elkerüli az embert ha teheti, szóval nem is látnád őket.
2020. ápr. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
25%
#3-as Tehát ha egy fegyvertelen ember találkozik egy 300 kg-os grizzly medvével, akkor simán megöli? Ilyenkor az agyadat a meneküléshez tudnád csak használni de ahhoz sem sok sikerrel.
2020. ápr. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
23%

A ket macskaval meg csak-csak elbirna emberunk, ha nem meglepetes szeruen tamadnanak ra, de a macival bajban lenne ismeretlenul.

Ajakos medvet szoktak tancoltatni, tehat nem elkepzelhetetlen, hogy az ember felul tud kerekedni, ha mar ismeri a medvet, de csak ugy az erdoben osszefutva, biztosan necces lenne a helyzet.

2020. ápr. 20. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
4. Neked kéne jobban figyelni, mert eléggé felsültél mester. Azt mondta, hogy karcolás nélkül megússza, aki ismeri az állatokat, azt egy szóval nem mondta, hogy legyőzi, vagy akár érintkezik is vele. Ha tudod, hova mássz fel, bújj el, mivel ijeszd el az állatot, hogyan kerüld el, ismerd meg a nyomait, ismerd a testbeszédét, akkor valóban el lehet kerülni a sérülést. Kivéve, ha az állat kifejezetten emberre vadászik, de az természetellenes. Eddig a bordás krokodilon, bengáli tigrisen és néhány oroszlánon kívül nem figyeltek meg ilyet.
2020. ápr. 20. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, a híúznál talán tudná odáig húzni a küzdelmet, hogy az állat rájöjjön, hogy nem éri meg erre energiát fordítania és tovább álljon. Például érzékeny pontjait támadva. A másik kettőnél viszont esélye sem lenne próbálkozni, meg sem kottyanna nekik az ellenállása.
2020. ápr. 20. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanarra tippelek mint a #7-es!

A medve brutális erejű, nincs is keresnivalója a felsorolásban, semmi esélye nem lenne egy embernek. Már amennyiben a medvének feltett szándéka lenne az ölés.

Nagyobb medvék támadását is túlélték már határozott ellenállással, de nyilvánvalóan nem megenni akarta a medve az embert, csak pl bocsait védte, stb.

De ha egy medve ölni akar, akkor egy 60 kilós medve is pillanatok alatt szétkap egy embert.


Láttam tévében hogy vadászik egy hópárduc.

Hát, a látottak alapján azt mondom, ugyanannyi esély lenne ellene mint egy medve ellen. Szinte természetfeletti képességei vannak, a saját szememnek alig akartam hinni, mire képes. Egy fegyvertelen ember könnyű zsákmány lenne neki.


A hiúz... hát, max a viszonylag kisebb mérete miatt talán lenne valami esély ellene, csak a puszta testtömeg különbség miatt.

De csak úgy, ha az ember a puszta tömegét kihasználva a földre teperné és lebirkózná, egy macskafélével viszont elég veszélyes a közelharc, tehát max úgy lenne esély szerintem, ha az ember beáldozná valamilyen testrészét, vagy nem törődne harc közben a súlyos sérülésekkel, és az adrenalintól hajtva megállás nélkül küzdene a végsőkig.


#6-os! Komodói varánusz, zöld anakonda! Mindkettőnél volt olyan, hogy kifejezetten emberre vadásztak!

2020. ápr. 20. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
32%

Ha ismered az etológiájukat, és ismered a fizikát és ismered mik azok a hangok amiktől menekülnek, vagy ismersz olyan gyógynövényt amitől bezsongnak és euforikus állapotba kerülnek, akkor sikerül.


Pl. hiúz, hópárduc macska féle, a macskák bezsongnak és euforikus állapotba kerülnek a macskagyökértől, ez eltarthat 1 óráig is, és olyankor csak a macskagyökér létezik nekik, dörgölőznek hemperegnek a macskagyökérhez.


Minden ragadozó állat akkor kapcsol vadászó üzemmódba ha fut a zsákmány, tehát ha van lelkileg erőd, és nem futsz el, akkor lehet elkerül, de az ajakos medve Indiában és Ázsiai területen él.


Szóval a medvénél ha nem futsz el, és kb olyan testhelyzetbe helyezkedsz mint a futók, akkor a fizika szerint valamennyire tudod tompítani a támadását, na de közbe a fejed és arcod is kell védeni. Egyszer egy ismeretterjesztő filmbe láttam, hogy a bácsi úgy élte túl a támadást, hogy felvett egy pozíciót, és így kevésbé sérült, utána hívta a mentőket, pozicióját is küldte.


Medvénél is van szerintem bizonyos hangfreqencia amitől félnek, tehát érdemes kutatni ez ügyben, és elképzelhető hogy neki is van olyan növény ami ugyanilyen euforikus állapotot vált ki, mint a macska féléknél, de itt a biológiáját is tanulmányozni kell.


Ha ismered a testbeszédüket, akkor több mindent tudsz olvasni, pl. ha két lábra áll a medve, az nem csak támadást jelent, hanem olyankor is szokták, mikor csak fürkészik a terepet.


Szóval a lélekjelenlét és a szakértelem lényeges.


De a vadállatok általában nem támadnak hanem kikerülik az embert, de nem garancia, akkor támad, ha beszorítva érzi magát, vagy kölyke van, vagy párzási idő van.

2020. ápr. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
76%
Javítanám macskák bezsongnak a macskagyökértől, és valószínűleg a nagymacskák is, mivel macskafélék, ezt állatkertbe lehetne tesztelni.
2020. ápr. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!