Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Másnál is sok mostanában a...

Másnál is sok mostanában a poloska?

Figyelt kérdés
Nem ágyira gondolok, hanem mezei zöld vagy barna poloskára. Mi egy lakótelepi tömbház 3. emeletén lakunk és egy hónapon belül már ötödjére fordult elő, h beette őket a rosseb a lakásba. 25 év alatt amióta itt élek, még egyszer sem jött be ilyen állat. Nálatok is invázió van?

2016. okt. 8. 18:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Munkahelyen (infopark) 5. emeleten is látom, hogy az ablakokon másznak, szintén XI. kerületben (Móricz környéke) volt, hogy nyáron bejutott a lakásba, de ahogy hallom haveroktól, ez máshol is általános.
2016. okt. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Az agyamra mennek. A munkahelyemen ahol csak fa van az ablak közelében, mindenhol ott vannak...


Otthon van szúnyogháló! Meg is őrülnék, ha nem lenne (nem csak a jelenlegi poloskahelyzet miatt).

2016. okt. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Dél-pesti részen, kertvárosi környezetben is rengeteg poloska van most. "Besurrannak" a lakásba, mert érzik, hogy jön a hideg idő. Amúgy sajnálom őket, mert ártalmatlan kis teremtmények, de van aztán egy szaguk, ha megfogod őket :D !
2016. okt. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk Győrben és környékén is mindenüt a házakba igyekeznek a poloskák(a héten az osztályomba ki is tört egy kisebb „tömegpánik” emiatt :)),de ez természetes hisz valami meleg helyen akarnak áttelelni. Ugyanezen okból jönnek be a katicák,fülbemászók és bizonyos pókok is.

Jobb módszer nemigen a távoltartásukra mint a szúnyogháló. Amúgy tényleg nemigen érdemes kézbevenni a bűze miatt,inkább befőttes üveggel fogd be és tessékeld ki.

2016. okt. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én szolnoki vagyok itt is millió van. Hiába van szúnyog háló valahol beosonnak heti 10-15 dbot le szoktam vadászni.
2016. okt. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 veterán vas ***** válasza:
100%
Miskolc, belváros, 3. emelet ugyan az. Pedig még fák sincsenek ezen az oldalon. Igaz, "csak" napi 3-5 darab, de nekem ez is sok(k). Még szerencse hogy erőfölényben vagyok. ;)
2016. okt. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%
Országszerte sok van most, állítólag a hírek is tele vannak ezzel. 25 éve azért nem volt ilyen, mert nem voltak még itt ezek az invazív fajok, az utóbbi 10 évben jelentek meg.
2016. okt. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Örülök, h nem vagyok egyedül a problémával. Szúnyoghálón gondolkozom én is, mert ez nem állapot, h nem nyithatom ki az ablakot 10 percre mert már ott csücsül egy a függönyön. Megdöglenek ezek majd most télen?
2016. okt. 8. 20:03
 9/16 A kérdező kommentje:
Egyébként Ti milyen hálót használtok erkélyajtóra? Tudnátok linkelni esetleg?
2016. okt. 8. 20:04
 10/16 anonim ***** válasza:
Remélem hogy nem fognak télen már jönni.Lekopogom egyre kevesebb van mar itt de amikor "szezon volt# napi kb 15 db ot nyirtam ki.Egy mp re se lehetett ablakot nyitni mert máris beesett egy.Zacskoval megfogom őket,belecsavqrom es ralepek.Kinyifannak es nincs szaga.Mennek a kukaba mert kulonben visszamaszik.Egyszer a szekrenyembe bejutott egy es a tiszta ruhamat huztam volna fel es abbol szallt ki.Onnantol kezdve nem kimelem oket.Nem lenne bajom veluk de ha erintkeznek velem az mar baj.Hajba szallnak stb..remelem elmulik vegre telen:/
2016. okt. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!