Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A pókok vadásznak éjszakánként...

A pókok vadásznak éjszakánként? Vagy csak a hálóban várnak?

Figyelt kérdés
szept. 10. 01:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Azért szövik hálójukat hogy a zsákmányukat fogják meg vele , nekik ez a vadászat
szept. 10. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%

A kaszáspókokról tudok nyilatkozni, abból van itthon sok.

Éjjelente sokat mászkálnak a padlón is, míg nappal a szekrény mögött kuksolnak a hálójukban.


Nem tudom hogy vadásznak-e, szerintem igen, de nem láttam még egyet sem konkrétan levadászni valamit. Annyira azért nincsenek sokan.

szept. 10. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
A kaszáspóknak nincs hálója
szept. 10. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
Akkor nem tudom hogy mi szőtte tele az összes sötét sarkot a lakásban, és azt sem hogy miért van többségükben kaszáspók!
szept. 10. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 kürtőskalácska ***** válasza:
88%

Nem minden pók vadászik hálóval.

A farkaspók pl sétálgat a fűben majd amikor találkozik egy másik bogáral ráugrik és megeszi.

szept. 10. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

#4

Azok nem kaszások hanem álkaszás vagy más hosszú lábúak van egy csomó fajta

szept. 10. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
37%

Annyira nem ismerem hogy melyik milyen pók.

Gondolom a nagy hosszú lábú a kaszás.

Ahol alszunk ott véletlen sem tűröm meg őket.

Az étkezőben az ablak melletti sarokban volt egy

sokáig. Őt nem bántottam. A hálója tele volt sok kis apró

bogárral. Ha már nagy volt akkor leszedtem a hálót de

a pókot nem bántottam.

Vannak a kisebbek, azok szerintem veszélyesebbek.

Azok éjszaka mászkálnak és szerintem azok csípnek is.

szept. 10. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Alapvetően 3-4 féle pók van nálunk a lakásban, persze a természetben nagyon vegyes a felhozatal. Az álkaszáspók (amit kaszásnak hívnak sokan) az hálót sző és ott is üldögél nagyrészt, de ha arrafelé röpköd valami és még nem bénázta bele magát a hálóba, akkor kiszalad és elkapja, ha tudja. Ha nem elég jó neki a hely a hálónak, akkor átsétál - főképp éjjel.

Vannak a faggyúpókok, (nagy fekete, fényespotrohosok) - azokkal nemigen lehet találkozni, szekrény mögött/alatt/-ben laknak. Az hálót sző, de a mi Pókink a fiókban sztem ha odanyúlnék a hajdináért akkor behúzna engem is, akkora. :D

Aztán vannak a dajkapókok - én fitneszpóknak hívom, ők nem szőnek hálót - ellenben szaladgálnak mindenfelé, főleg a plafonon. Ha szomjasak, akkor a pulton - olyankor odaspriccelek nekik vizet, isznak, majd lelépnek.

szept. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A kérdésben nincs utalás arra, hogy csak a lakásban is megtalálható pókokra vonatkozik.

Nem sző mindegyik pók hálót, vannak egyéb módszerekkel vadászó pókok is.

Pl a karolópókok sem hálóval vadásznak, hanem ahogy a nevük is utal rá, a zsákmányt "átkarolják", de vannak üreglakó pókok, amelyek lesből támadnak.

A pókszálat nem csupán a hálószövéshez használják, annak segítségével tudnak utazni nagy távolságokra is.

Ősszel látványos is lehet a repülő ökörnyál, azok bizony összecsomósodott pókszálak, amelyekkel a pókok vitorlázni tudnak

szept. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ez jó kis fórum volt.

Tetszettek a válaszok, igaz nem én tettem fel a kérdést ..:)


De tényleg vannak a földeken

nagyobb lukak és abban is vannak

pókok.

szept. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!