Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Éjszakánként hiperaktív.. Mit...

Éjszakánként hiperaktív.. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Lassan két hónapja van itt nálunk egy fiatal macska.

eddig kint volt falun a papámnál, anyum akarta nagyon idehozni panelba.. (Csodás ötlet volt de tényleg)

nekem semmi bajom nincs a macskákkal.. komolyan.

De ez kb. már egy hónapja tart, nem bírok miatta aludni, az én szoba ajtómat rendszeresen el kell húzni (harmonika ajtó). Mert különben a macska bepiszkít a szobámba..

eddig anyuék szobájába aludt, de aztán kezdte anyámékat is csesztetni éjszakánként így anyuék is rendszeresen csukják az ajtót. Őket már nem cseszteti, de engem minden éjjel.. addig bizergálja az ajtót míg elnem huzza annyira hogy betudjon jönni.

Én hétköznaponta reggel 5kor kelek. Ígyis nehezen alszom el.. A legharamarabb mikor eltudok aludni az max éjfél vagy hajnali 1 óra.. Nincs időm kialudni magam a macska miatt..

Rendszeresen hót vörösek a szemeim..

Mit tegyek hogy békén hagyjon a macska legalább éjjel? :’)

Anyumnak már említettem de neki meg csak annyi volt a válasza hogy “mit csináljak vele?”..


2023. febr. 19. 23:41
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%

1, Mivel fiatal, ezért szeretne valakihez ragaszkodni.

2, Éjszakai állatok és nappal alszanak.

3, Ivaros vagy ivartalanított? (Ez is befolyásolja részben a viselkedését.)

4. Cicamenta esetleg használna neki vagy próbáld meg kifárasztani :D


Üdvözlettel: Egy gyakorlott macskatartó

2023. febr. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Egyenlőre még nincs ivartalanítva
2023. febr. 20. 00:11
 3/12 anonim válasza:
69%
Ha a család belemegy, akkor tegyétek meg a lépést. (Részben segít megoldani a problémát.)
2023. febr. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Márciusban mennénk ivartalanítani. De anyum az szereti húzni az ilyen dolgokat.. Szóval ha rajta múlik a dolog akkor szerintem még Juniusban se lesz ivaratalnítba..
2023. febr. 20. 00:31
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Fiatal macska persze hogy aktiv. Farasszatok le napkozben. Az enyem vegigalussza velunk az ejszakat, neha felkel korabban, mint mi, de 5-6 ora elott nem szokott.

Szerintem alkalmazkodik egyebkent az eletmodotokhoz idovel. Engedd fel az agyba, simogasd alvas elott, idovel megtanulja, mikor van alvasido.

Hiaba ejszakai allat elvileg, az enyem most is durmol a kanapen.

2023. febr. 20. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló.

Igen értem mit mondasz, csak az a baj hogy én éjjel meg főleg be sem engedhetem a szobámba mert bepiszkit..

2023. febr. 20. 05:53
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd nyitva az ajtot, resnyire, ennyi. Ugy is tudsz aludni, de be is lehet vinni az almot…

Eleve a macskak ruhellik a zart ajtokat, plane ha valamelyik embere bujkal mogotte.

2023. febr. 20. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A macska szürkületkor aktív, sajnos ilyen a természete. Akkortájt jön rá az angolul csak "zoomies"-nak becézett ötperc, amikor rohangál meg játszik.


Mi azt csináljuk a miénkkel, hogy lefekvés előtt sokat játszunk vele - a végén már liheg, mint egy kutyus :D

Olyankor általában átalussza az éjszakát.

(Mondjuk szerencse, hogy 6 óra körül szokott rátörni, én meg amúgy is akkor kelek hétköznap, szóval kiváló vekker :D)

2023. febr. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 NTBS ***** válasza:
100%
Vigyél be almot magadhoz, és hagyd nyitva az ajtót neki.
2023. febr. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2023. febr. 20. 11:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!