Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Éjszakánként hiperaktív.. Mit...

Éjszakánként hiperaktív.. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Lassan két hónapja van itt nálunk egy fiatal macska.

eddig kint volt falun a papámnál, anyum akarta nagyon idehozni panelba.. (Csodás ötlet volt de tényleg)

nekem semmi bajom nincs a macskákkal.. komolyan.

De ez kb. már egy hónapja tart, nem bírok miatta aludni, az én szoba ajtómat rendszeresen el kell húzni (harmonika ajtó). Mert különben a macska bepiszkít a szobámba..

eddig anyuék szobájába aludt, de aztán kezdte anyámékat is csesztetni éjszakánként így anyuék is rendszeresen csukják az ajtót. Őket már nem cseszteti, de engem minden éjjel.. addig bizergálja az ajtót míg elnem huzza annyira hogy betudjon jönni.

Én hétköznaponta reggel 5kor kelek. Ígyis nehezen alszom el.. A legharamarabb mikor eltudok aludni az max éjfél vagy hajnali 1 óra.. Nincs időm kialudni magam a macska miatt..

Rendszeresen hót vörösek a szemeim..

Mit tegyek hogy békén hagyjon a macska legalább éjjel? :’)

Anyumnak már említettem de neki meg csak annyi volt a válasza hogy “mit csináljak vele?”..


2023. febr. 19. 23:41
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanítás. Plusz törődjetek vele. Kiszakítottátok a természetes környezetéből, kicsukjátok magatoktól éjszakára, jóhogy bepiszkít, mikor össze van zavarodva. Rakj be almot magadhoz. Ha már befogadtátok, miért zárjátok ki? Az egyébként normális, hogy éjszaka aktív, mivel macska. De ha játszotok vele este, valószínűleg elfárad, és nyugodtabb lesz éjszaka. Plusz igen, az ivartalanítás is segít ezen valamennyit.
2023. febr. 22. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Szereltess a lakásajtódra macskaajtót, hagy járhasson éjjelente kedvére, hátha összeismerkedik a szomszéd macskájával, barátokat szerezhet..
febr. 28. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!