Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogyan lehet kiirtani a csótányt?

Hogyan lehet kiirtani a csótányt?

Figyelt kérdés

Bérlakásban laktunk egy évig, nagy fekete, konyhai csótányokkal, volt ott irtás, de amikor lekapcsolva hagytuk a villanyt éjszaka,akkor bejöttek a lépcsőházból.

Na most 1 hónapja beköltöztünk a saját házunkba, ami kertes és úgy néz ki költöztek velünk a bogarak is.

Akinél volt már csótány hogyan sikerült kiirtani?



aug. 7. 17:33
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Protect spray - kkel, BábolnaBio csapda-termékekkel. Nagyobb Tescok - kban és mezőgazdasági boltokban. A lárvák fejlődését is gátolják egyes szerek. Nekem bevált
aug. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
+ ugyanezen szerek, por formájában is vannak. Beviszik a lábukon a fészekbe. Emberbe nem mászik, inni járnak ki jobbára éjjel a résekből, meg a hulladékot enni. Kajától a papírig bármi
aug. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Fej nélkül is él hetekig, utána is csak szomjanhal, mert nem tud mivel inni.
aug. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim válasza:
Én úgy tudtam kertesházban nem élnek, kizárólag lakótelepeken gyakori, tévedtem volna?
aug. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim válasza:

#14

Tévedtél.

Tavaly vettem házat, kint is és bent is volt bőven.

aug. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Lord Gauldoth ***** válasza:

Na:


1. A sprayk, csapdák stb.:

Tök jól megöli azt az egy példányt, amit épp eltalálsz, bevonz. Ez gondolom nem elég


2. Csótányírtó:

Na ez már jobb, mert nem csak megöli őket, de kint is marad ahol leraktad, és sok helyre lerakva a "karamellszerű" anyagot tényleg rámennek és meghalnak. Ráadásul a csótányok megeszik egymás holttestét, de ez a méreg olyan erős rájuk, hogy vagy kb. 100 ilyen áttét után is leapcsolja az idegrendszerük. Ráadásul a gerincesekre nem (nagyon) hat, és más rovarok kevesen mennek rá.


A baj csak annyi, hogy ha a környezeted/szomszédaid csótányosak, akkor mindig át fognak tévedni, és amikor épp nincs már aktív védelmed, akkor újra el fog terjedni.


3. Rovarírtó cég:

Profin tudják, hova tegyék a csótányírtót és biztosan eltűntetik onnan őket, ahová szerződésük szól.


A baj itt is ugyanaz. Amíg a szomszédság csótányos...


Ha panelben lakik valaki, akkor az évenkénti csótányírtás elegendő lesz, mert relatíve távolról indul meg a visszafertőzés.


Viszont kertesházas területen nem tudom mi müködhetne. Nálunk is meg-meg jelennek, írtjuk is, de mindig van új, mert néhány hülye mindig lesz a körzetben, akinél stabil állomány marad.

aug. 11. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Cubina ***** válasza:

[link]


Nekem ez nagyon bevált, panelban lakom és az utóbbi időben nagyon elszaporodtak a házban. A lakásban is láttam többet is, a közös folyosón viszont RENGETEGET, naponta legalább 15 darabot tapostam el, söpörtem össze. Hányok tőlük én is.

Ez a TX3 sokáig elég, kevés kell belőle és rendkívül gyorsan hat. Kipöttyöztem sok helyre és már másnap este rengeteg döglött csótányt találtam a folyosón is és bent a lakásban is. A következő napokban alig láttam egyet-kettőt, azok is szédelegve belassulva közlekedtek, simán lecsaptam őket.

Az útvonalukra kell tenni a gélcseppeket, ha van háziállat, akkor olyan magasan, hogy ne tudják lenyalni, belekenni magukat. A kertben is pöttyözhetsz több helyre is, külső falra, virágcserépre, egyéb tárgyakra, csak ne a kisállatok magasságában (ha vannak).

2 hetente meg lehet ismételni a gélezést, akkor eltűnnek véglegesen.

aug. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:

Ha ez a gél tényleg jó,akkor lehet érdemes vennem.Kertes házban lakom tavaly és idén us kellett irtás.Azt hittem idén legalább megúsztam,hogy bejöjjenek,de ma pont találtam az ágynál 3 apró elpusztultat.Volt irtás júliusban.Egy darab nem volt se élő se döglött Ki is akadtam nagyon.Legszivesebben elköltöznék és bánom,hogy megvettük ezt a házat már.Szakember szerint kintről a

csatornarendszerből jönnek.Hiába van ügyelve a tisztaságra.Tanácstalan vagyok mit csináljak.Friss irtás idején nincs csapda kint,egyébként azzal figyelem mindig.Gélen gondolkozok egy ideje,mert a szakember is drága ha 2x ki kell hívni...

aug. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Az a durva, hogy ezek inkább a tisztaságra jönnek. Van olyan ismerősöm, ahol a kaja hetekig bent rohad a szobaban , nagyon rendetlenek, undorítóak és náluk mégsincs csótány, mi meg éjjel-nappal takaritunk, egy szem morzsat nem hagyok sehol, azonnal elmosogatunk, van hogy egy nap 2 x porszívózunk,felmosunk és mégis itt vannak ezek a dögök, ráadásul a 40ezres irtás semmit nem ért, mert még most is találni 1-2-t , illetve piciket találtam, amik valószínűleg az elrejtett petékből most kelnek kifelé. Már ott tartok, hogy felgyújtom ez egész házat..
szept. 1. 11:44
 20/23 anonim válasza:
Nagyon megértem.Én is kértem mégegy permetezést a kicsik miatt.Nálunk úgy néz ki,hogy azok kint keltek ki és jöttek be.Elegem van nekem is.Most idén másik céget hívtam ki,csak ezzel az a bajom,hogy itt nem lehet másfél hónapig takarítani ahol fújt.Tavalyi cégnél 1 hét után már porszívóztam,felmostam mindenhol.Árban is van különbség.Vendégeket is alig merek áthívni miattuk.Az a baj,ha még ennyit sem csinálok,akkor borzasztóan elszaporodnának szerintem.
szept. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!