Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Létezhet, hogy nem szúnyog?!

Létezhet, hogy nem szúnyog?!

Figyelt kérdés
Kb. 1,5 hete megjelent egy szúnyog a szobámban, szerintem csak egy. Erősen zümmögött a fülembe éjjel, és jó nagy, piros, hólyagos csípéseim lettek, amik sokáig viszkettek is rendesen. Fenistil, Supraderm nem használtak, más csípésre való krém éppenhogy. Viszont nem látom, illetve láttam. Vettem Raid és Vape illatmentes, elektromos szúnyogirtót, meg egy sprayt. A szobám kb. 6 négyzetméter. Egyedül vagyok otthon, de amikor itthon volt más, akkor is csak nálam volt. Az utóbbi egy hétben új csípésem nem lett. Viszont folyamatosan zümmög, de nem a fülembe, hanem inkább távolabb, de hallhatóan. Ami érdekesebb, hogy nappal is hallom, az elektromos szúnyogriasztó és az eukaliptuszos spray az első 1-2napban használt, de utána már nem, hiába cseréltem a lapkát, sőt, mivel enyhe szaga ezeknek is van, már az én orrom kezd bedugulni tőlük és lassan magamat irtom ki. A szúnyognak szerintem este-szürkülettől kellene aktívnak lennie, ez meg szinte folyamatosan aktív, de nem a megszokott módon a fülembe zümmög, nincsenek újabb csípéseim, viszont egyszerre 2 elektromos szúnyogirtó sem öli meg. Már annyira fáradt vagyok, hogy dolgozni is alig tudok a munkahelyemen, az éjszakákat napok óta átvirrasztom. Mit lehetne tenni? Létezhet, hogy ez nem szúnyog? Egyszerűen tanácstalan vagyok.

aug. 4. 09:37
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

A szúnyog a zümmögő hangot repülős közben, a szárnyverdeséssel generálja, tehát, ha hallod, és az valóban szúnyog, akkor repül, olyankor sok esetben meg is lehet keresni, és lecsapni.

Valóban bosszantó.

Az furcsa, hogy nálad másfél hete zümmög, és még nem láttad meg.

Chemotox?

aug. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Ja, nagy levegő, benntart és fújj be a jó öreg Chemotox-ból egy jó adaggal, mielőtt elmész otthonról.
aug. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Korábban sosem próbáltam vegyszerezni rovarok ellen, így a Chemotoxot nem ismerem. Sárga flakonos, "Légy- és szúnyogirtó aeroszol 300 ml"?
aug. 4. 11:04
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
#3: Az lesz az. És az van ráírva, hogy "CHEMOTOX"! :-)
aug. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ismét elolvasva, amit írtál, az nem lehet, hogy az elektromos szúnyogriasztód adja ki azt a hangot?

Nem létezik, hogy egy szúnyog folyamatosan zümmögjön, ahhoz repülnie kell, és ha repül, ennyi idő alatt már csak megláttad volna legalább egyszer.

No meg a szúnyog sem folyamatosan repked, és olyankor csendnek kellene lenni.

Más is hallja a hangot, nem csak képzeled? (pl fülzúgás lehet az oka)

aug. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5: A fülzúgást máshol is hallaná.
aug. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Lord Gauldoth ***** válasza:

A többiek álzal mondottakon túl:


A szúnyog nem túl jó bújócskában házon belül. Repülés közben jó hallással észrevehető, és a hang forrása felé látnád. Ráadásul a falakon, plafonon nem rejti jól általában a színe.


A szúnyog repülésének hangjára nem is a zümmögés a jó szó talán, inkább nyikorgó, vékony hangja van. Ha igazán zümmögés, akkor más lesz.


Ahol 1 szúnyog van, ott van ezer is. Nagyon jól záró retesz kell, hogy kívül tudd tartani őket, és ha nem figyelsz rá kényesen, akkor valószínűtlen, hogy csak 1 példány jut be.


Végül ha mindig távol van tőled, az nem szúnyog, mert az téged keresne.


Az elmondottak alapján, ha a hangja tényleg egy irányból érkezik, és egy példány van, akkor valami útonállódarázsra tippelnék, ami befészkelt valahová a szobádban. Az a fészkéhet térhet minden nap, tényleg zümmög és nem keres téged. Valamint a ritka ám erőteljesebb csípést is magyarázhatja, mert mérge erősebb, és csak azon ritka alkalmakkor csíp meg, amikor elmegy kaját keresni vagy párt keresni, valahol rád talál repülni (álmodban) és amikor megijed, ahogy mozogsz, megszúr.


Vagy a csípés teljesen független a zümmögőtől. Az is lehet.

aug. 11. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!