Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogy védekezzek a szúnyogok...

Hogy védekezzek a szúnyogok ellen?

Figyelt kérdés
Kimegyek a kertbe, hogy pisiljen a kutyus, virágot locsolok, csak szedek paradicsomot, bármi történik ami csak 2-3 perc és azonnal csapkodom, vakarom magam, mert megtámadnak a tigrisszúnyogok. Van thermocellünk itthon, de azt csak hosszabb (min fél-1 órás kint tartózkodáshoz) szoktuk bekapcsolni. Albérlet, nemrég költöztem ide, próbálunk a gazolással is haladni, de ez egyszerűen kibírhatatlan! És nem 1 szúnyogcsípésről van szó sajnos. Ilyen szúnyogspray-ket, illetve illóolajokat is használok, de őszintén nem nagyon érzem, hogy segítenének... napközben meg nem akarok hosszú ruhát felvenni mindig, ha kilépek a teraszajtón. Mit tegyek, mit használjak kültérre? Olvastam ilyen co2-t kibocsájtó szúnyogölő készülékről, meg vannak a mostmár hagyományosnak nevezhető elektromos (akár UV) fényes szúnyogcsapdák. Viszont egyikről sem olvastam határozottan jókat vagy feltűnő eredményeket :(

jún. 26. 11:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak az segít, amit magadra fújsz. Jó vastagon.
jún. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Gyújts meg 2 szúnyogriasztó spirált!

Sokkal hatékonyabb, mint bármi, amit magadra fújsz.

Még úgy is működik, ha nem egy helyben állsz, hanem viszed magaddal.

jún. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ezt a spirált megnézem... eloltani hogy tudom? Még mindig csak 2-3 perces kimenetelekről lesz/van szó
jún. 26. 11:50
 4/7 anonim ***** válasza:

Mi régen többször mentünk kirándulni tőzegre, ott van minden. Szúnyog, bögöly. Én teafa olajat csepegtettem babaolajba. Nekem sem tetszett a szaga, de a szúnyogokat távol tartotta. Szó szerint egy raj volt körülöttünk, de nem szívtak meg.


Tehát én kipróbálnék valami teafaolajos krémet, amellett, hogy hidratál még szúnyogriasztó is lehet. A lényeg, hogy érződjön a teafaolaj illata.

jún. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A teafaolaj tényleg jó. De kapni természetes citrusolajokat is. Narurland és tsi.
jún. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
jún. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Miből gondolod hogy Tigrisszúnyog?

Van képed róla?

jún. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!