Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mivel lehet a futrinkákat...

Mivel lehet a futrinkákat távol tartani panelban?

Figyelt kérdés

Arra keltem, mászik rajtam egy futrinka. Panelház, ablakon rolós rovar háló, de mégis átbújik valahol. Évek óta nem volt, de régen is átbújt sajnos, volt, hogy csak reggel láttam meg a padlón (feldobta a talpát - hátán feküdt).

Biztos, hogy nem csótány, mert hasonlít amúgy.

Van valami, amit nem szeret? Pl.valami fűszer, valaminek a szaga, amivel el lehetne riasztani amit az ablakba tehetnék?

Pedig este direkt még villanyt se kapcsoltam, mégis bejött.


júl. 2. 03:03
 1/1 Paczalos István ***** válasza:

Most a gabonafutrinkának van szezonja, a hőség ami volt, előhozta őket. Igazából a jól záródó ablak, és a résmentes szúnyogháló az, ami távol tudja őket tartani. A vegyszer nem sokat ér, ami a lakásban van, azt megöli, viszont kintről még kb 1-1,6 hónapig jönni fog az utánpótlás.

A fekete-piros hátú az egyszerű gabona futrinka, a tiszta fényes fekete hátú a Magyar futrinka az utóbbit ha egy mód van rá, ne öld meg, mivel fokozottan védett faj, 100000 forintra büntethető, aki egy egyedet megöl.

tegnapelőtt 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!