Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ez milyen állat??? Ez volt az...

Ez milyen állat??? Ez volt az ágyamon, nem merek aludni…

Figyelt kérdés
[link]
jún. 30. 00:21
1 2
 1/16 anonim válasza:
5%
Hörcsög :D
jún. 30. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
11%

Valami cincér féle, csak engedd ki

Ártalmatlan

jún. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az egy közönséges fülbemászó. Ártalmatlan bogár, nem mászik a füledbe, nem csíp, nem harap, nem mérgező. Ha fenyegetést érez inkább elmenekül.

Természetben él, de néha betéved lakásba is, de élelem nélkül nem bírja sokáig.


A másik tippem az ezüstös pikkelyke lenne, de az kisebb.

Egyébként ez se veszélyes, nem csíp, nem harap, nem mérgező. Ez is szintén menekül ha fenyegetést észlel.


Ezek főként éjjel indulnak útnak, valszeg ezért találkoztál te is vele.

jún. 30. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Jézusom sose találkoztam még ilyennel… csak kicsi fülbemászókat láttam de ez volt vagy 3 cm…😭😭
jún. 30. 00:32
 5/16 anonim ***** válasza:
13%
Kérdező! Én ismerem ezt nekünk a medencében van ilyen bele mentek de nem bírják a vizet és én már fogtam ilyet nem csípnek, viszont apukám a labdát fújta és lehet megnyomott egyet kicsit és megcsípte és utána fájt is neki.
jún. 30. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
18%
#7-es vagyok. Velem is volt olyan hogy volt a szobámban egy darázs,pók,poloska és utána nem mertem ott maradni de ez ártalmatlan ha jó szándékkal vagy felé de ha megijeszted erőset fog csípni de elmúlik 1-3 óra alatt.
jún. 30. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
79%

Hát az nem egészen igaz, hogy nem csíp. Minden állat, köztük az ízeltlábúak is támadnak (csípnek), ha veszélyben érzik magukat. A szervük - rágó - megvan hozzá. A hangya is milyen pici, mégis tud csípni, bár az nem fáj annyira. Sőt, tudom, hogy röhejesen hangzik, de engem például már katicabogár is csípett meg (bár azt nem tudom, mivel provokáltam ki nála, csak a kezemre akartam terelgetni a betonról, nehogy valaki rálépjen, hogy aztán feltegyem egy fára).

A megoldás egyszerű: beleterelgeted szépen egy pohárkába, amiből nem tud kimászni, szépen kiviszed az udvarra, és elengeded.

Egyébként igen, ez egy fülbemászó. És igen, tud csípni, ha veszélyben érzi magát. Nemcsak a csáprágójával, hanem a villás farkával is. Persze egyikbe se halsz bele, attól nem kell félni. Maximum picit fáj, kellemetlen, aztán annyi, el is van felejtve. Mármint nálam ez így volt. Kertes házban nőttem fel, engem mindenféle jószág megcsípett már, kivéve darázs és méh - azoktól a mai napig nagyon óvakodom.

jún. 30. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

Fülbemászó.

És nem véletlenül hívják így...

jún. 30. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
89%
Nem véletlenül, persze - fölfelé másznak, mint általában a rovarok, és ha VÉLETLENÜL a fejedet is fönt hordod, akkor olyan, mintha a füledet venné célba... 🙃
jún. 30. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Mad Max2 ***** válasza:
100%

fülbemászó


Nem fog megenni, más bogarakat viszont bekajál

jún. 30. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!