Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Kb. 8-10 mm hosszú világosbarn...

Kb. 8-10 mm hosszú világosbarna, repülő rovar, lapos, kapaszkodik, rászáll a bőrre, és hiába csapok rá, nem pusztul el, nem száll el. Mi ez?

Figyelt kérdés
A napokban jelent meg a kertemben, de nagyon idegesítő, azt nem tudom, hogy csíp-e, de a bőrre száll, és hiába csapok rá, ugyan úgy kapaszkodik tovább. Mi a neve?
2022. júl. 24. 11:51
 1/4 anonim ***** válasza:
39%
Legközelebb csinájjá képet oszt megmondom mert biologus és archaenkologus vagyok igy latatlanba tőbb 100 miliard fajra jelemzö ez a leirás had ne soroljam fel öket
2022. júl. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Túl sokra nem jellemző a leírás, mert minden más rovar megijed és elszáll, vagy le lehet söpörni, vagy le lehet csapni, és elpusztul.

Amúgy mezőgazdaságban dolgozom, de 12 év alatt még nem találkoztam ilyennel.

2022. júl. 24. 11:57
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg valamelyik kullancslégy. Több faj is van belőle, leggyakoribb talán a szarvas kullancslégy.

Keress rá a kullancslégyre, s meglátod, ilyesmi-e.

Nem lehet agyoncsapni, ujjaiddal kell "elmorzsolni", amúgy igen, csíp, s akkor is ilyen ragaszkodó, jól beléd tud kapszkodni...

2022. júl. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, azaz, köszönöm! :)
2022. júl. 24. 13:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!