Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen rovar van a képeken?

Milyen rovar van a képeken?

Figyelt kérdés

Nagyon apró.


Képek:


[link]

[link]

[link]

[link]



2021. okt. 7. 14:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Platán-csipkéspoloska, mocskos kis dögök, mert csípnek.
2021. okt. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Bár elvileg azért csípnek meg minket, mert a fáról ránk tévedve jómagunkat is fának hisznek a bőr felületén lévő anyagok miatt, de szent meggyőződésem, hogy a fák mellett a mi kiirtásunk is életcéljuk :DDD
2021. okt. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Már betöltöttem a 30-at, de még sose találkoztam ilyen poloskával. Mi lehet az oka, hogy most hirtelen megjelentek és mondhatni szép számmal?
2021. okt. 7. 14:24
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Régebben nem is voltak jelen, nem őshonosak, az éghajlatváltozás azonban kedvez nekik.
2021. okt. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Br... Eger tele van velük.
2021. okt. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Klassz. Az oké, hogy kedvez nekik az éghajlatváltozás, de hogy kerültek ide és hogy tudtak így elszaporodni? Mikor jelenhettek meg Magyarországon és mennyi idő alatt szaporodhattak el ennyire?
2021. okt. 7. 14:37
 7/13 A kérdező kommentje:
Én is Egerben találkoztam velük először. Azt hittem, hogy a fáról egy száraz falevél darabjai hullottak rám vagy hasonló, aztán láttam, hogy mozognak...
2021. okt. 7. 14:40
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
5-ös vagyok. Egész nyáron nem tudtál kimenni a lakásból úgy, hogy ne repüljenek tele. Amúgy eddig azt hittem, hogy eddig is "megvoltak", csak én nem vettem észre őket valami oknál fogva, de akkor újkeletű nálunk ezek szerint.
2021. okt. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Találatok szerint 1970-ben jegyezték fel először, azóta pedig szépen lassan növekedett a számuk, mostanában már elviselhetetlen nagyságúra. Amerikából származik, és ugyanúgy terjedt el, mint bármilyen más, nem őshonos faj: vagy maguktól a kedvező életfeltétellel rendelkező területekre telepedtek át, vagy a kereskedelemmel behurcolták az emberek és úgy adatottak meg nekik a körülmények, stb.
2021. okt. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%
A foltok alapján, amennyire kivehető, ez inkább tölgy-csipkéspoloska (C. arcuata), de lényegében ugyanaz vonatkozik rájuk is, annyi a különbség hogy ezt a fajt "csak" 2013-ban találták meg itthon.
2021. okt. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!