Igaz hogy ha a méhek eltűnnének, akkor nem sokkal később az ember is kihalna?
Nem, nem igaz. Akkor sem, ha azt állítják, hogy ezt a hülyeséget Albert Einstein mondta.
A méhekből eleve több faj van: afrikai méh, poszméhek, közép-orosz, kaukázusi hegyi stb. Csak Magyarországon 700 vadméhfaj él. Fura volna, ha mind kihalna. De ha ki is halnának, ott maradnának a darazsak, lepkék, zengőlegyek, sőt a szúnyogok és tripszek is, amik szintén képesek a beporzásra.
Ezenkívül, Magyarországon a növények 20%-a szélporozta növény. A gazdasági növények jó része is szélporzású. Ilyen pl. a kukorica, a búza, hagymafélék, de a dió, gesztenye, mogyoró is képes tisztán szélporzással termést hozni. Képes továbbá a kajszi, cseresznye, meggy is (igaz a rovarporzás itt hatékonyabb).
A rovarbeporzású növényeknél a rovarhiányt pedig emberekkel is lehet pótolni. Kínában van is rá példa, hogy emberek végzik a rovarok helyetti beporzást.
Ha egyik napról a másikra eltűnne az összes méhfaj, akkor az okozna ugyan némi nehézséget, ami akár pár évet is eltarthat, de az ember (sajnos...) nem halna ki.
Valaki írja már le, hogy miért lenne éhinség a méhek hiányában?
A gabona, kukorica, szőlő szélporozta, szóval sör, bor, kenyér lesz.
Növényfajokat várok, amik pótolhatatlannak szímítanak!
Az élelmiszernövények, takarmánynövények nagy része terem rovarmegporzás nélkül is és ezekkel kiválthatóak a csak megporzással termők.
Sőt, ha fontos lenne, akkor a megporzást igénylő növényfajok egy részéből ki lehetne nemesíteni parthenokarp, megporzás nélkül termő változatokat.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!