Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan foghatnék be egy...

Hogyan foghatnék be egy ragadozómadarat?

Figyelt kérdés
?
2008. nov. 13. 13:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért akarod befogni? Védett állatok hazánkban. Ha nem vagy szakértő és nincs engedélyed, akkor sehogy. Ha van, akkor tudnod kéne.
2008. nov. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy.Ahogy az előttem válaszoló mondta védett madarak és nem kisketrecbe való díszmadarak.
2008. nov. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

1. válaszoló vagyok: természetesen be szokták fogni őket, de nem díszmadárként tartási célból, hanem egyrészt a vadvédelmi tevékenységhez tartozik, hogy figyeljék az állományt, és ellássák őket azonosítóval, vagy solymászati vadászati célokra, de ezek a tevékenységek mind engedélyekhez kötöttek, és komoly tudást igényel a tartásuk, nem beszélve arról, mennyi pénz. Ezek veszélyes madarak is amellett, hogy védettek. Nem olyan békések, mint egy papagáj.

Ha illegálisan fogsz be egy ilyen madarat, kőkemény pénzbüntetésre számíthatsz, ha megtalálnak.

2008. nov. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
vadászati szempontból fognám be olvastam hogy lehet készíteni csapdát ami élve megfogja és 2-3 hét alatt meg szelidül és vadászatra is fogható és nem ketrecben tartanám
2008. nov. 13. 15:18
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak engedéllyel és tagsággal teheted meg. Egyébként nem, hiába hivatkozol erre, ha nincs engedélyed és igazolásod, hogy letetted a vizsgát.

Szerintem keresd fel a Magyar Solymász Egyesületet, ők mindent megmondanak neked, amit tudnod kell-> [link]

2008. nov. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vadászati célra sem fogsz engedélyt kapni védett ragadozó madár befogására (Hál' istennek), hanem ha megvannak a vizsgáid és rendelkezel tartási engedéllyel, akkor vásárolhatsz magadnak tenyészetből származó példányt.
2008. dec. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Befogni biztos nemtudod,vagy ha valamiylen szerencse folytán sikerülne,azt azért tudd,hogy tényleg védettek,és nem kis sérülést okozhatnak neked megfelelő szakértelem nélkül.
2008. dec. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én megsúgom azt is, h nem fog egy felnőtt ragadozó madár neked megszelídülni. A solymászok a madaraikat fiókakortól nevelik, azért lesznek olyan szelídek. Ha solymászkodni akarsz, akkor tanuld ki azt, de az egy külön elhivatottság, és nem egy könnyű dolog.
2010. márc. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!