Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A kerdesem az, hogy a papagajo...

A kerdesem az, hogy a papagajom nem tudja megszulni a tojast, ilyenkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
2009. szept. 20. 11:35
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
A tojást nem megszüli hanem kitojja xd de már mindegy ahogy olvasom !!!
2009. szept. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
20:09-es. Ha fiatal gyerek írta, akkor is megkérdezhette volna pl. a szüleitől, vagy valaki felnőttől, hogy ilyenkor mi a teendő. Ez nem mentség. Ha valakinek állata van, az iránt felelősséggel tartozik (gondozás, orvosi ellátás stb), állatot tartani nem kötelező, hanem egyéni döntés. A fentebbi válaszolók is biztosan azért írták ezeket neki, mert egyrészt igazuk van, másrészt meg hátha belátja a kérdező, hogy mit kellett volna tennie és legközelebb időben cselekszik...
2009. szept. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Ha gyerek, akkor a szülőket kérdezze meg, egy felnőttnek meg lehetne annyi esze kezdőként is, hogy egyből állatorvoshoz megy. Én régóta tartok papagájokat, gyakorlatilag gyerekként kezdtem, de dühít, ha valaki megtehetne valamit és mégse teszi az állat érdekében, húzza az időt, aztán késő. Tenyésztek is, akárkinek nem adok fiókát, és a gazdival tartom a kapcsolatot, ahogy tudom. Egyszer adtam rossz helyre, pedig nem úgy tűnt, de legszívesebben visszavásárolnám a madarat, csak már nem adná vissza az illető, de eldöntöttem, hogy sehova nem adok madarat, akinél a legapróbb kétely is felmerül, így alaposan kikérdezek mindenkit, aki érdeklődik.
2009. szept. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem meg eleve selejtes a madár, amelyik nem tudja megtojni a tojását! Mindegy az, hogy valaki kezdő, vagy már évek óta madarászik. Én biztosan nem vinném orvoshoz!

Mi a fenének? Majd veszek egy jobb minőségű é életerősebb madarat másvalakitől!


Azért valahol szelektáljuk már a madarakat! pontosan ezzel a módszerrel rontották el a tenyésztők a sok nimfát, hullámost és egyéb díszmadarat!

Megtartották a legrosszabbat is és nézzétek meg mi az eredménye! Tele van a világ csúnyábbnál csúnyább madarakkal.

Szinte fehér hollónak minősül, ha talál valaki egy normális tenyésztőt, aki még a legszebb madarakat tartja.


Szóval én nem bánom, hogy elpusztult a madár! És a kérdezőnek is azt mondom, hogy ne bánja!

Legközelebb vegyen olyan tenyészőtől, akinek gyönyörű és minden hibától mentes madarai vannak! Nézze meg az állományt és kérdezősködjön, hogy milyen a kelési arány, stb, stb!

2009. okt. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, elismerem vannak olyan madarak amik a nagy beltenyészet miatt, selejtesek, DE vannak olyan esetek mikor a legjobb vérvonalból származó madárnak is lehet tojás elakadása, mivel ez a dolog a nem megfelelő étrend miatt is lehet.
2012. dec. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!