Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A kerdesem az, hogy a papagajo...

A kerdesem az, hogy a papagajom nem tudja megszulni a tojast, ilyenkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
2009. szept. 20. 11:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
9%

Há' kitágítod a segge lukát... Menjmár el egy nyelvtantanárhoz... Bízd a természetre a papagáj dolgát, megoldja ő...


Amúgymeg a tojást tojni szokás.

2009. szept. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen, sajnos. El kéne vinni orvoshoz, különben belehalhat.
2009. szept. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Vidd el állatorvoshoz, ő tudni fogja, mit kell vele csinálni. A tojáselakadás életveszélyes lehet, kezelni lehet, de csak szakértőnek szabad, ellenkező esetben ha a madárba beletörik a tojás, belehal. Fiatal madaraknál jellemző leginkább ez a jelenség.
2009. szept. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
koszonom a segitseget de mar keso ma este megdoglot
2009. szept. 20. 18:56
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Már ne haragudj, de én nem értelek. Ha láttad, hogy van valami baj a papagájjal, miért fecsérelted az időt arra, hogy még ide kiírod ezt kérdésnek és válaszra vársz? Ilyenkor egyértelműnek kéne lennie, hogy a beteg állatot orvoshoz kell vinni. Az én papagájom is volt beteg és 1 napot se vártam, irány az orvos. Ezért még időben odaértünk és meg tudta menteni az életét injekcióval és gyógycseppekkel. Én egyáltalán nem értem az ilyesféle hozzáállást, már ne haragudj. És ez most nem csak rád irányul, hanem még sokan vannak így, hogy várnak, hátha jobban lesz a kisállatuk. Pedig inkább jobb lenne konkrétumot tudni egy orvostól, hogy mi lesz, mint csak bizonytalanul várni nem? Az én véleményem az, hogyha már állatunk van, akármi is legyen, az iránt felelősséggel tartozunk és ebbe az orvosi ellátás is beletartozik. Ha egy állatnak tünete van, azt nekünk kell észre vennünk és késlekedés nélkül cselekedni, mivel ő nem tudja elmondani a panaszait. Te pedig konkrétan tudtad, hogy mi a baj, mégsem cselekedtél, ezért csakis magadat okolhatod, ha már a te papagájod volt...

Bocs, ha megbántottalak, de ez van. A felelősség nagyon fontos, remélem legközelebb nem késlekedsz. Nagyon sajnálom a madárkád!

22/L

2009. szept. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval, miért nem egyből az orvoshoz mentél? Nekem 5 nimfám van, közülük 2-en egy pár, és 2-en az ő fiókáik (2 hónap korkülönbséggel), nekem rendszeresen voltak fiókák (most hagyom pihenni a szülőket), de bármikor baj lett volna, első út a legközelebbi kisállatrendelőbe vezetett volna. Bármelyikkel baj lenne, nem késlekednék. Lehet, hogy én is kérdeznék, hátha nem nagy a baj, de ha tudom, hogy konkrétan tényleg nagy a baj (mint ez a tojáselakadás, ami tudom, hogy a madár életébe kerülhet), akkor legfeljebb az első hozzászólást várom meg, és rohanok, ha megbizonyosodtam róla, hogy tényleg semmit nem tudok tenni. Speciel a te madaradon tudott volna segíteni tenyésztő is, és tapasztalt hobbitenyésztő is, de te nem vagy az.
2009. szept. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
u.i.: Csak remélni tudom, hogy nem az én egyik fiókám volt, mert neked nem adnék madarat így ennek tudatában.
2009. szept. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen egyetértek előttem szólókkal..

És hogy lehet olyat mondani hogy késő már megdöglött????

Nem inkább:Sajnálom már nem aktuális mert elhunyt vagy valami ilyen???

2009. szept. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
100%

Mindenkinek igaza van rajtad kívül.

Nekem törpenyuszim volt aki rajtam kívülálló okok miatt hunyt el. Igen, így lehet leírni, mert az embernek a kisállat a barátja is, nem csupán valami játékszer ami néha bedöglik.....

2009. szept. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
76%

És, ha fiatal gyerek írta, vagy, aki még sosem foglalkozott állatokkal?

Nem kéne egyből lenézni és becsmérelni a másikat!

Mindenki vétett hibát életében legalább egyszer az állatok terén!

Talán Ti nem? Ti egyből tudtátok, hogy mi a teendő? Kétlem!

2009. szept. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!