Hogyan csináljam? (papagájról van szó)
Papagájt kézzel felnevelni nem egyszerű.
De az egész amit/ahogy képzelsz nem lehetséges.
Ha teljesen egyedül nevelnéd nem szocializálódna megfelelően és nem tudná hogyan viselkedjen madárul ezért különböző problémák fognak megjelenni. Bővebben itt olvashatsz róla mert nincs kedvem újra leírni(10/15 19:43 választ olvasd el): http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__madarak__3778565-tudo..
És idézek az egyik ismerősömtől:
"Meg tudja az ember tanulni a tenyésztőtől a kézzel etetést, de nem egyszerű a dolog.
Óriási a felelősség.
Van egy csomó trükkje a dolognak, amiket illik betartani, különben simán el lehet pusztítani a fiókát.
Annak idején én látogattam a fiókát, amelyiket elsőnek nevelgettem tovább, s mikor ott voltam látogatóban, mindig úgy időzítettük a tenyésztőjével, hogy etetési időben legyünk és az ő felügyelete mellett én etettem meg, sőt a fióka testvérét is. Kb, 150 km-re volt tőlünk a tenyésztő.
Tudni kell, mennyi idősen hány óránként eszik, éjjel eszik-e még, mennyi idősen mi a neki való mennyiség a tápból, mit tegyünk, ha nem ürül ki a madár begye a következő etetési időpontig, mikor, mennyi idősen milyen ételekkel kezdjük átszoktatni a nagy madár kajákra, mi van, ha megváltozik a széklet színe, állaga, mikor, mekkora a fióka hőigénye....olyan sok mindenre kell figyelni.
Nekem nagy szerencsém volt, mert számíthattam a tenyésztőre, s amikor este 11-kor felhívtam, hogy nem ürült ki a begye a madárkámnak, mit csináljak, csak mosolygott, s elmondta.
Végig, egészen amíg teljesen önálló nem lett a madár, segített a tanácsaival, akár napi szinten is."
És külön válaszolva a kérdéseidre:
Az etetés gyakorisága hétről-hétre változik de az elején ha jól tudom kb 2 óránként kell etetni őket éjjel is. És minden etetés előtt meg kell nézni a begyüket hogy van-e benne még kaja az előző etetésből és ha van ki kell üríteni/üríttetni mert ha ráetetsz belehal.
Inkubátor kell nekik majd amikor már nagyobbacskák egy doboz is megfelel kibélelve valamivel majd amikor már kezdenek keveset enni hogy fogyjanak hogy könnyebben tudjanak repülni már kalitka kell nekik először alacsonyra majd ahogy ügyesedik egyre feljebb helyezett ülőrudakkal.
Ezek mellett pl. arra is kell figyelned hogyan és mennyire teszed a fecskendő végét a csőrébe hogy pl. nehogy a légcsövébe nyomd a tápot vagy nehogy félrenyeljen.
Ha nagyobbak,tollasak akkor már ha jól tudom nem fontos hogy van-e a begyükben még kaja vagy sem. Akkor már úgy tudom ráetethetsz nyugodtan(ez nem 100%). És ilyen korban már a félrenyelés veszélye se áll fenn.
Amúgy kisebb korukban meg/ki kell tapogatni a begyüket hogy üres-e. Meg akkor ugye még csupaszok így látni is lehet hogy mekkora a begyük azaz hogy van-e benne valami.
Helynek ha már tollasok egy törülközővel(ne legyen bolyhos,szálas vagy hasonló mert beleakad a karmuk) kibélelt cipősdoboz is jó.
A tenyésztő nem egyenlő azzal hogy megfelelően informált,hozzáértő ember. A tenyésztők többsége inkább csak szaporító mert a tudása egy kicsivel se több mint egy teljesen kezdő papagájtartónak. Tehát előbb ha tudod nézd meg hogyan tartja a madarait,stb a mellettetek lakó tenyésztő mert egyáltalán nem biztos hogy ért is hozzá.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!