Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mik a tapasztalatok a nimfa...

Mik a tapasztalatok a nimfa papagájról?

Figyelt kérdés

Szeretnék róla minél többet megtudni.

Hogyan kell tartani?

Miből mennyit kell neki enni adni?


2012. márc. 25. 11:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2012. márc. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Szövegértés egyes, ugyanis a kérdés az volt, hogy TAPASZTALATOK.

Mellesleg meg google-on egy csomó hülyeség van fenn...

2012. ápr. 1. 10:22
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekem csak egy darabig volt nimfám, jobban mondva csak vigyáztam egyre. Az az első szembeötlő, hogy igen szeret beszélgetni, csicseregni. A hangja élesebb, mint a hullámosé.

Nagy tér kell neki, mert nem repkedni, hanem mászni szeret. Ajánlom, hogy ne aggasd tele vacakokkal a kalitot. Enni sima magkeveréket adj neki, csak annyit, hogy megegye mindet, mert ha bőven van akkor pocsékol

2012. ápr. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Nagyon hosszú ideig él. A miénk már 16 éves.
2012. ápr. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
legalább 2m hosszú 1m széles 2m magas kalit. meg nem egyedül meg párban, hanem csapatban szeret lenni
2012. ápr. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Lényegében elmondtak minden fontos információt. Társaságkedvelő, de ha sokat foglalkozol vele, könnyen szelídül. Szeret csacsogni, beszélgetni, de főleg napkeltekor nagyon élesen tud kiabálni.

Hosszú életű madár, nekem most egy 14 éves tojóm van, a párja 15 évesen tavaly pusztult el. Egy ismerősöm nimfája viszont 20 évig élt. Az idősödő madaraknak megőszül a tolla.

Tápláléka sima magkeverék, ahogyan írták már előttem is, de érdemes kiegészíteni az étrendjét gyümölcsökkel, zöldségekkel. Nálam a sárgarépa levele, az alma és a főtt tojás a nyerő, de szoktam nekik friss fűzfaágat is adni, levelestől, amit nagy örömmel rágcsálnak.

Nagyon mozgékony, gyors röptű madár, nagy röpdét igényel, vagy ha lakásban tartod, akkor tágas kalitka és gyakori kiengedés szükséges.

2012. máj. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nimfapapagájokat tartok 4-5 éve, tenyésztem is őket, ha jók a körülmények (kb 2x2x2 méteres a kalitkánk, van benne két odú amit rászereltünk) szaporodnak. Négy van (plusz a fióka ami most született). Szeretik egymást, bár amelyiket először megvettük, az a domináns hím, és néha elzavarja a többit, de nem bántja őket.

Szóval a hogyan kell tartani kérdésre: jó nagy kalitkában, hogy legyen helyük repülni. Többet tarts, szeretik a társaságot, és az ember társaságát is. Ha sokat foglalkozol velük, könnyen megtanulnak beszélni, sőt, enyém még fel-le mozgatja is a fejét, ha én is ezt csinálom. A beszédben az a jó, ha több példányod van, hogy elég, ha az egyik megtanulja, a többi meg eltanulja tőle. A nimfapapagájban az a jó - én azért mellette döntöttem - mert az egyetlen papagájfajta, ami bírja a hideget, így télen is kint hagyjuk.

Én nimfapapagájeledellel etetem őket, de vigyázz a mennyiségre, mert ha túl sok, pazarolják (ezt már írta az egyik kommentelő).

Akartam még valamit írni, de elfelejtettem. :(

2012. máj. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ja igen bocsi eszembe jutott: CSAK A HÍMEK BESZÉLNEK.

Amúgy ez így van minden papagájnál.

2012. máj. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Erre azért rácáfolnék. :-) Azt nem tudom, hogy nimfapapagáj esetében beszélnek-e a tojók, viszont én láttam már nagyobb testű papagájt, sőt, szenegáli papagájt is, aki beszélt, tojó létére.
2012. máj. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!! :)
2012. máj. 11. 21:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!