Érdemes-e megpróbálnom az 1hónapos nimfafiókák etetését az önállósodásig vagy adjam át őket egy hozzáértőnek, tenyésztőnek, aki már jártas a kézzel etetésben?
Az a problémám,hogy a nimfapáromnak az első kiköltött fészekaljból először csupán egy fiókája kelt ki,ami aztán el is pusztult sajnos.
Most van 4fiókájuk,amik 1hónaposak lesznek a héten és a fiú 1hetes korukig etette a lánnyal együtt zavartalanul,mert utána nőni kezdett a tolluk a fiókáknak és ő elkezdte tépdesni a fiókák tollait,így ki kellett zárnom a kalitkából és így az etetésből is.
Azóta a tojó etette őket folyamatosan,persze közben próbálkoztam a fiút is betenni,de tépte továbbra is a fiókákat.
Most viszont azt tapasztaltam,hogy a tojó nagyon ritkította az etetést,nagyon kevésszer megy be,ha pedig dolgozni megyek,előtte be kell csalogatnom,hogy így biztosítsam,hogy azalatt is majd etet valamikor.
A hím hajlandó ugyan etetni,de már a kalitkába lépésétől figyelnem kell és fel kell nyitnom az odút,hogy navigáljam a fióka fejmozdulatait és a csőrét tartsam a fiúhoz,mert ha a tollai felé ér,akkor azonnal tépés van.
A tojó ritkásan etet,a fiú ezzel a figyelős módszerrel időnként..
Mondták,hogy a fiúnak foszforhiánya lehet és kaptam egy komplett port,amit a tojásra kell szórni és elkeverni,de ahogy megérezte rajta,nem ette meg a tojást.
Szerintetek mit tegyek?
Azt is javasolták,hogy a fiókáknak rakjak a kalitka tálcájára tálkában reszelt gyümölcsöt és csíráztassak napraforgóból és az ő magkeverékükből és így kihúzzák a hetet azzal a ritkásabb táplálásssal.
Szerintetek megkockáztassam vagy kérjem,hogy egy hozzáértő nevelje őket az önállóság eléréséig?
Hozzáértők válaszát várom.
Igen lehet hogy ásványi anyag hiánya van így a helyedben a port megpróbálnám megetetni vele csak másra szórva valamire amit imád pl. a kukoricát szereti? Mert akkor pl. mirelit mexikói mixből kiveszel egy kukoricát vagy mást szerzel ha más a kedvence és rászórod majd ha tényleg szereti valószínűleg meg fogja enni.
Mivel 4-5 hetesen repülnek ki maradhatnak nálad.
Az se baj ha kiveszed őket az odúból a kalitka aljába pár napon belül. És igen tegyél a kalitka aljába magkeveréket,fürtös kölest,stb hogy minél hamarabb elkezdjenek önállóan is falatozni.
Szerezz ÁP-17-et. Takarmányboltokban lehet kapni, 2 kg-t 900 Ft-ért vettem. Magkeverékre szórható, vagy külön tálkában is adhatod nekik, de a magokon 100%, hogy oda kerül, ahová szánod. Nagyon finom szemcséjű foszfor és kalcium kiegészítő.
Nekem ezt lágyhéjú tojások ellen ajánlotta állatorvos és nimfa tenyésztő, egymástól függetlenül.
A tojó egyedül is fel tudja nevelni a kicsiket (az normális, hogy idővel csökkenti az etetések számát). Kirepülés után nem sokkal pedig nem is fogja tovább etetni a fiatalokat, ezzel kényszerítve rá őket az önálló életre.
Ha a csipkedést ásványi anyag hiánya okozza, akkor az AP-17 tökéletes erre a célra (és nagyon jó árban van a méregdrága hasonló készítményekhez képest). Azonban ha a kotlás alatt adtál nekik lágyeleséget, illetve a kikelést követően többet adtál nekik a célszerű mennyiségnél, akkor az is okozhatja (akár csak az egyik, de akár mindkét madárnál) a fiókák megtépését.
Szélsőséges esetben akár az is lehetséges, hogy ez egy örökletes tulajdonság, ebben az esetben a madarat a tenyésztésből ki kell zárni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!