Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit tegyek ha a kislibánk nem...

Mit tegyek ha a kislibánk nem tud üríteni?

Figyelt kérdés
Illetve erre gyanakszunk, folyton erőlködve hátrafelé menne, de nem jön ki semmi...először arra gyanakodtunk hogy a nagyobbak esetleg ráléptek vagy valami, mert nem tudott felállni, most meg ez..kérlek segítsetek :( nagyon szeretjük :C
2009. jún. 13. 19:55
 1/10 anonim válasza:

hát ezen így szerintem nem nagyon lehet segíteni.

Nagynéném egyik kismalacának nem volt végbélnyílása, amire elsőnek nem is jöttek rá, mivel mikor szopott, akkor még nem volt látványos. Mikor szépen lassan elkezdtek átállni a szilárd ennivalóra is, akkor látszott rajta, h kezd puffadni. nem sokkal később el is pusztult

2009. jún. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egy kevés csukamájolajat erőltessetek le a torkán, az meghajtja majd.
2009. jún. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
csukamájolajat azt merre lehetne beszerezni?
2009. jún. 13. 20:25
 4/10 anonim ***** válasza:
bocs, hogy csak most, de nem volt net. Gyógyszertárban tudsz venni. Ha van a közeledben mondjuk pláza és ott van gyógyszertár akkor már holnap vehetsz. Ha csak gyógyszertári ügyelet van, akkor csúnyán fognak nézni, de kiadják.
2009. jún. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja, addig egy kevéske, mondjuk egy mokkáskanálnyi étolaj is megteszi, amíg nem bírtok venni, addig se szenvedjen szegényke. Majd írj, hogy mi lett vele. Nagy állatbarát vagyok, és minden állatot szeretek. Tényleg írj majd.
2009. jún. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, kiderült, hogy mamánnak van otthon csukamájolaja, ez használt, mostmár egész szépen megy a kicsikének a dolog...viszont most újabb probléma merült föl, hogy nem tud fölállni.Szépen eszik, iszik, de nekem kell vinnem mindenhová, közben "beszélget" is nekem, tehát kedélyállapotilag jól lenne, csak a jobb lába nem az igazi...gondolkoztam azon hogy holnap feltétlen elviszem az állatorvoshoz hátha sínbe tudja tenni, vagy nem tudom mi a teendő ilyenkor :S addig is kicsit "eröltettem" hogy mozgassa, beletettem az úsztatójukba, ott végre élvezte hogy úszhat és pancsolhat, de a jobb lábával csak nagyon kicsit tudja lökni magát, de az is valami addig is míg nem viszem el a picit az állaotvoshoz.

Mégegyszer nagyon köszönöm, igazi segítség voltál!

2009. jún. 14. 12:47
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon örülök, megkönnyebbültem. Úsztasd tényleg egy kicsit, legalább tornáztatja a kis lábát. Elmondok egy történetet. Ez az én papagájommal esett meg. A lényeg, hogy az anyja (nimfa különben) kiverte a fészekből és két naposan eltört mind a két lába. Teljesen ki volt fordulva a helyéből. Szerencsétlen ugye csupasz volt és vak, nem bírt védekezni sem. Kivettem a fészekből, és elkezdtem etetni, közben - bár tudtam, hogy fáj neki - a hátára fordítottam naponta többször is és elkezdtem hajlogatni a lábát, és gyengéden tornáztatni. Volt, hogy maszíroztam is neki. Most mi az eredmény? 7 éves, piszok kis szemtelen madárka lett belőle. A lába teljesen helyre jött, semmi baja sincsen.


Szóval tényleg tornáztasd egy kicsit neki, vagy legalábbis engedd, hogy ússzon. Az állatorvos meg nagyon jó ötlet, hátha tud segíteni. De ne feledd, hogy a remény hal meg utoljára. Látod, hogy az én kis papagájom is hogy helyre jött, pedig mind a két lába el volt törve.

2009. jún. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%
Na hogy van a kisliba?
2009. jún. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az állatorvos szerint valószínűleg meghúzódott a lába, adott egy kenőcsöt amivel kenegetni lehet, azzal kenjük neki...és tényleg használ mert igaz, hogy pár másodpercre, de már meg tudja magát tartani :)
2009. jún. 16. 11:02
 10/10 anonim ***** válasza:
Jaj, nagyon örülök neki. Éljen még sokáig a kisliba!
2009. jún. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!